1561. Bemutatkozik Dr. Pórfy Tünde állatorvosi rendelője
Dr. Pórfy Tünde érdi állatorvosi rendelője családias, háziorvosi jellegű, ahol páciensek füvesített kutyasétáltatón, vagy fűtött váróban várakozhatnak.
Dr. Pórfy Tünde érdi állatorvosi rendelője családias, háziorvosi jellegű, ahol páciensek füvesített kutyasétáltatón, vagy fűtött váróban várakozhatnak.
Ki mondta, hogy egy hörcsög csak arra jó, hogy egész nap a mókuskerékben kergesse az ábrándjait? Ennél sokkal több kurázsi van a hörcsögökben!
Úgy tartják, a szibériai macska erényeinél és megjelenésénél fogva az angol királynő tiszteletére adott estély díszvendége is lehetne. És nem véletlen: ezt a macskafajtát az élet mindennel megajándékozta, ami egy macskába belefér.
Mikor dorombol a macska? És miért sötétedik el a tekintete játék közben? A macskákat néha nehéz megérteni, de nem lehetetlen. Itt a cicaszótár 2. része.
2010. február 12. történelmi nap az állatpark életében: óriási sajtóérdeklődés közepette megérkezett a komodói varánusz pár! A decemberben érkezett maláj hölgyek továbbra is szívrepesve várják a hozzájuk illő mackóúrfikat.
Ha a seb nem gyógyul be magától, akkor "Sera mycopur"-ral kell kezelni a békát, különtéve a többi haltól!
Nem káros, sőt a fogkő kialakulását késleltetni lehet valamelyest. Időnként kontrollálni kell a belső fogfelszínt is.
A kiskutya mindenkinél próbálkozik a felugrálással, és aki nem tudja kellőképpen kifejezni nemtetszését, azzal továbbra is ezt fogja művelni. Mindenkinek saját magának kell elérnie, hogy ne ugráljon rá, amíg meg nem tanulja, hogy az emberekre nem érdemes. Hozzáteszem, amikor koszos ruhában vannak, vagy éppen játszanak vele, akkor sem szabad engedni vagy ölben simogatni, mivel nem tud különbséget tenni az alkalmak között. Megakadályozni pedig úgy lehet, hogy amikor a kutya éppen készül felugrani, megállok biztosan a fél lábamon, a másikat pedig térdben behajlítva magam elé tartom. Elég csak addig a pillanatig, amíg a kutyát megakadályozom, hogy hozzám közelebb érjen. Így a mellkasával fog ütközni a térdem, ami elég kellemetlen számára. Érdemes mindig egy tiltó parancsot is hozzá alkalmazni (pl. rossz, nem szabad, fúj, stb.). Ha továbbra is próbálkozik, a lábemelés legyen kicsit határozottabb, így a kutyát, már nem csak távol tartom, hanem kicsit meg is lököm a térdemmel, így a kellemetlen hatás miatt abbahagyja az ugrálást. A ruhatépés vagy -rágás esetén kézzel csapok az orrára, lehet használni ugyanazt a parancsot, mint az ugrálásnál. Ha valaki olyan érkezik a családhoz, aki nem tud elég határozott lenni a kutyához (pl. idős, beteg vagy kisgyerek), azt ne hagyják felügyelet nélkül, fogják meg vagy zárják el, a kölyköt.
Sajnos pontos választ nem tudok mondani, valószínűleg a hőmérséklettel van a gond! A halak megfázhattak!
A könnyezés lehet kötőhártya-gyulladás, idegen test, sérülés, beforduló szemhéj vagy szempillák miatt. Meg kell vizsgálni, mi az oka!