1571. Cicás játékok: a 7 legjobb játék macskáknak és gazdáiknak
Te szoktál játszani a cicáddal? Most bemutatunk néhány remek játékot, amiket cicánk nagyon élvezni fog!
Te szoktál játszani a cicáddal? Most bemutatunk néhány remek játékot, amiket cicánk nagyon élvezni fog!
A west highland white terrier, vagy egyszerűen csak Westie apró termetével és fehér bundácskájával azonnal magára vonzza a tekintetet. Hazájában, Skóciában kezdetben róka- és borzvadászatra alkalmazták, mára azonban elképesztő karriert futott be.
Egy réges-régi legenda szerint a perzsa macskát egy varázsló teremtette egy tűzből kiugrott szikra, két távoli csillag és a felkerekedő szürke füst segítségével. Ez a történet részletesen leírja még a macska természetét is. A perzsa faj valódi története ennél egy kicsit életszerűbb, ám így is meglehetősen rejtélyes.
Ha legjobb barátunk kedvében szeretnénk járni, kínáljuk kacsamellel, és almás burgonyapürével! A recept elkészítése gyerekjáték, sikere garantált.
Egyszer, ha úgy alakul, nézzetek bele egy vakvezető kutya szemébe. Érdemes! Olyat láthattok benne, ami az emberekből javarészt már régen kiveszett. És ha mindez nem elég, beszélgessetek nemlátó embertársaitokkal! Hagyjátok, hogy elmeséljék többek között azt, hogy mekkora segítség nekik egy ilyen négylábú társ!
Kedves Gazdi! A macskák vitamin és ásványi anyag szükséglete eltér az emberekétől. Kis mennyiségben valószínűleg nem árt a cicának, azonban a humán fogyasztásra előállított cseppek összetétele és adagolása az emberi szervezethez van igazítva, így nagyon nehéz beállítani a megfelelő mennyiséget, egyes vitaminok és ásványi anyagok túladagolása pedig komoly következményekkel járhatnak! Ha az állatok számára gyártott változatot nem tudja beszerezni, akkor inkább keressen valamilyen más márkájú, a cicák szükségleteinek megfelelő immunerősítő cseppet (állatpatikákban és kisállat-boltokban tudnak ajánlani megfelelőt, de az állatorvos is bizonyára készségesen segít).
Kedves Luca! Sajnos a sünik nagyon hozzá tudnak szokni egy általuk kedvelt ételhez. Ha jó minőségű, teljes értékű macskakaját eszik, és nyári időben kiteszi őt a napra is időnként, akkor - elvileg - nem lesz baja. De a sün alapvetően rovarevő állat. A nagyon „éhségsztrájkolókat” valamilyen apró állattal rá lehet venni az evésre: lisztkukac, gyárbogár lárvája, vizicsiga, melyek könnyen beszerezhetők állatkereskedésekből, de szóba jöhet a szopós egér is, - bár ez utóbbi jelen esetben, - hiszen amúgy eszik rendesen -, nem szükséges. Ha le akarja szoktatni a macskakajáról, akkor javaslom, hogy tegyen ki neki az előbb említett apróbb állatokból, és mellé gyümölcsöt meg zöldségeket is (zöldsaláta, mangó, narancs, répaszeletek, alma), sajtdarabok, meg gyümölcsjoghurt is szóba jöhet még, - hátha előbb-utóbb ráfanyalodik. Ha majd jön a jobb idő (március vége, április), tegye ki gyepre a sünit, ott is jókat szoktak ásni, meg hangyászni. Ha még ennél is többet szeretne a tudni a sünik étkezési szokásairól, akkor szívből tudom ajánlani kolléganőm, Dr. Fodor Kinga könyvét: „Mit egyenek a kisállataim” a címe: http://www.libri.hu/konyv/dr_fodor_kinga.mit-egyenek-a-kisallataim.html Remélem, tudtam segíteni! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Kedves Gazdi! Tudomásunk szerint igen, de a biztonság kedvéért a termék gyártójánál is kérdezzen rá - ők tudnak majd pontos felvilágosítást adni ezzel kapcsolatban!
A túl kicsi odúban törhetnek a tojások, kevesebb a fiókaszám, a túl nagyban nem érzi magát biztonságban a madár. A 15x15x20cm-es odú már alkalmas lehet, a 18x18x25cm-es optimális, 20x20x25cm-esnél felesleges nagyobbat készíteni. A bebúvónyílás a felső harmadába kerüljön 4-5cm közti átmérővel. Az odút állítva kell felhelyezni, a fekvő odúból túl korán kiesnek a fiókák. Anyagának furnérlemez, pozdorja nem időtálló, OSB, préselt falemez, 1cm vastag deszka a megfelelő.
Kedves Gazdi! A macskák calici vírus fertőzése esetén három fő homeopátiás szer jöhet szóba a tünetek alapján: Mercuris solubilis, Borax, Phosphorus, ill. ezen kívül a Calici vírus nozódája. Azonban javaslom, hogy hozzáértő szakember (homeopata állatorvos) folyamatos kontrollja mellett kezdje csak el alkalmazni a fentieket, mert mind a szerek potenciáját, mind az adás gyakoriságát egyedileg, a cica állapota, tünetei alapján kell beállítani, és szükség esetén az állapot változásának megfelelően azokon módosítani. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.