1571. Cicás játékok: a 7 legjobb játék macskáknak és gazdáiknak
Te szoktál játszani a cicáddal? Most bemutatunk néhány remek játékot, amiket cicánk nagyon élvezni fog!
Te szoktál játszani a cicáddal? Most bemutatunk néhány remek játékot, amiket cicánk nagyon élvezni fog!
A west highland white terrier, vagy egyszerűen csak Westie apró termetével és fehér bundácskájával azonnal magára vonzza a tekintetet. Hazájában, Skóciában kezdetben róka- és borzvadászatra alkalmazták, mára azonban elképesztő karriert futott be.
Egy réges-régi legenda szerint a perzsa macskát egy varázsló teremtette egy tűzből kiugrott szikra, két távoli csillag és a felkerekedő szürke füst segítségével. Ez a történet részletesen leírja még a macska természetét is. A perzsa faj valódi története ennél egy kicsit életszerűbb, ám így is meglehetősen rejtélyes.
Ha legjobb barátunk kedvében szeretnénk járni, kínáljuk kacsamellel, és almás burgonyapürével! A recept elkészítése gyerekjáték, sikere garantált.
Egyszer, ha úgy alakul, nézzetek bele egy vakvezető kutya szemébe. Érdemes! Olyat láthattok benne, ami az emberekből javarészt már régen kiveszett. És ha mindez nem elég, beszélgessetek nemlátó embertársaitokkal! Hagyjátok, hogy elmeséljék többek között azt, hogy mekkora segítség nekik egy ilyen négylábú társ!
A nyúl fő eledele a széna. Ha nem kap elég rostot, annak hiányából adódóan kialakulhat alomevés. Kerülni kell a krumpli, kukorica, sok mag adásását, hiszen azok csak rongálják a máját, és betegséget okoznak. Azonban nem feltétlenül a takarmányozás az oka az alomevésnek. Sokszor a szülés közben megzavart szülő is reagálhat így a stresszre.
A tengerimalac fertőződhet kullanccsal vagy bolhával, ezért érdemes a tengerimalacot, a kutyát és a macskát is lekezelni kullancs- és bolhairtóval. Mindhárom állatnak csak a neki megfelelő készítmény adható!
A pongyola pitypang levele etethető rágcsálókkal, mégpedig a magas rosttartartalmú takarmányt igénylőkkel, pl. nyúl, degu, csincsilla. Ha az állat még nem evett ilyet élete során, először csak kis mennyiséggel kell megkínálni, hogy az esetleges hasmenést elkerüljék.
A kevés alomszámnak több oka is lehet. Kisállatoknál nagyon nehéz nyomon követni a méh és petefészek egészségi állapotát. Az okok között szerepelhet a petefészek cystásodása, korábbi tünet nélkül lezajló méhgyulladás, vagy korai magzatok elhalása és felszívódása. Figyelni kell az anya viselkedését, mert rejtett betegség is meghúzódhat a háttérben.
Azt, hogy mennyi folyadékot fogyaszt a nyuszi, a takarmány víztartalma, a környezet hőmérséklete, páratartalma, és a nyuszi aktivitása befolyásolja. Fiatal nyuszi gond nélkül megihat napi fél, egy deci vizet. Felnőtt korban ez akár két deciig is emelkedhet. Ha ennél többet iszik, nagyon sokat pisil, és folyamatosan fogy, akkor esetleg gondolni lehet cukorbetegségre vagy vesebetegségre, amit egy egyszerű vérteszttel lehet igazolni vagy megcáfolni.