1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Állatorvosi vizsgálatot javasolnék, hogy kiderüljön mi áll a váladékozás hátterében.
Amennyiben az 'anya' ösztöne magas szintű, akkor talán ragaszkodóbb (fajnak megfelelő társállat-tartási körülmények között !) A falkavezérséghez a kutya nemének nem sok köze van. Mind a két nemű kutya képes átvenni a vezető pozíciót. Minden fajtán belül vannak vezető és követő tipusú, karakterű kutyák.
Kedves Gazdi! A fülgyulladásnak sokféle oka lehet. A fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Tehát arra a kérdésére, hogy milyen kezelés szükséges "a feketeség eltüntetésére" a kutyus füléből, addig nem tudok válaszolni, míg ki nem derül a kiváltó ok. Ha a szükséges vizsgálatok megvannak, szívesen segítek a terápia összeállításában: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Lajos! Természetesen van lehetőség "szelíd" módon is csökkenteni a fokozott ivari aktivitást. Az ilyen kanok megbomlott hormon-egyensúlyát Platinum metallicum-mal (CH200 hetente egyszer) és Origanum-mal (CH5 a közbülső napokon napi négyszer) lehet szabályozni. Ha nem mélyreható, - hormonháztartási alapon nyugvó -, elváltozásról van szó, csak egyszerűen túlzottan izgatott lesz a kan, ha a közelében tüzelő szuka tartózkodik, és ezért éjjel-nappal ugat, bömböl, tombol, akkor adjunk Agnus castus-t (CH5) vagy Gelsemium-ot (CH5) naponta 3x1 adagot egy héten keresztül. Ustilago mayadis-sal (CH9) is próbálkozhatunk, az első nap 5x, a második nap 4x, a harmadik naptól 3x1 adagot adjunk naponta, amíg szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.
Azt, hogy a kutyájának milyenek az életesélyei, nem az dönti el, hogy méretileg mekkora a hasnyálmirigye, hanem az, hogy azt milyen sejtek alkotják, van-e benne daganat, és ha igen, az milyen szerkezetű? Ha ezekről sikerül információt kapni (biopsziás minta szövettani vizsgálata), akkor lehet az életesélyekről beszélni.