1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Kérdező! Azonnali ultrahang vizsgálatra van szükség, keresse fel állatorvosát. Dr. Puskás Gábor
Kicsit több információra lenne szükség. Első ránézésre nagyon kicsi a medence, a víz nem állt még be, a növény sincs rendben... Szerintem indítsa teljesen újra az akváriumot(teljes kimosás, talaj a teljes felületre, Kardfű helyett pl. jávai moha) és garnélákat tartson benne. A képen lévő dániók nem hiszem, hogy megérik a holnapot.
Tisztelt Gazdi! Kérem vigye el állatorvosához a kutyát, mert vizsgálat nélkül az elváltozásokat nem lehet tisztázni. Pl. röntgen vizsgálat, laborvizsgálat stb. szükségeltetik stb. Köszönettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Minden körülményt figyelembe véve a műtét mellett döntenék. Mégpedig minél előbb. A kedvező vérvizsgálati leletek ellenére ilyen méretű daganatnál már komoly esély van az áttét képződésre. Az altatás kétségkívül jár kockázattal. De ilyenkor azt is mérlegelni kell, hogy ha nem operálják meg, akkor mi lesz? Utóbbi esetben nagyon rossz a prognózis. Ma már vannak olyan altatószerek, melyek igen biztonságosan alkalmazhatók, és a műtét után a beteget azonnal fel lehet ébreszteni. Azaz csak addig alszik, amíg feltétlenül kell A szívbetegség súlyosságának mérlegelése után esetleg szóba jöhet a felületes altatás és a helyi érzéstelenítés kombinációja is. Véleményem szerint ebben a stádiumban már sem a konzervatív (pl. szteroidos), sem a citosztatikum nem biztatnak eredménnyel. Értelemszerűen vonatkozik ez a deutérium mentes vízre is. Műtét utáni felépülés támogatására vitamin és ásványi anyag ill. nyomelem kiegészítők, roborálószerek és jó táplálás jöhet szóba. Immunerősítők is hasznosak lehetnek.
Általában egy kis darabka letörése a fogról nem jár fájdalommal vagy bármilyen egészség károsodással,csupán szépséghiba.A fájós fogú kutya éhes,el is kezd enni,majd miután ráharapott a beteg fogra a fájdalom miatt befejezi az evést.A beteg fogat is meg lehet gyógyítani,erre szakosodott rendelőkben vállalnak tömést,fogpótlást.Végső esetben a foghúzás jön szóba.