1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Üdvözlöm, Ez egyáltalán nem normális, érdemes lenne őt elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa és kezelhesse az állatot... -Éva
Kedves OLvasónk! Alapvető tévedésben van, NEM táp kell neki, így megfelelő táp sincsen!!! Ha táppal eteti, hamarosan kialakulnak a hiánybetegségei... A legtöbb vízi életmódú teknősnek -így az ékszerteknősöknek is, általában teljesen megfelelő takarmány az egyben felkínált kis "sneci" (érdemes őket nagyobb mennyiségben fagyasztva tárolni -és felengedés után kínálni vele a teknőst). Ilyen takarmányozás mellett NEM SZÜKSÉGES kiegészítő vitaminozás. Fontos megemlíteni hogy az efféle "monodiéta" teljesen megfelelő a teknősnek, ez őket nem zavarja, és hiány betegségük sem lesz, hiszen az EGYBE felkínált "sneciben" minden szükséges tápanyag benne van. Amennyiben mégis ragaszkodunk a vitaminozáshoz, akkor érdemes valamilyen állatgyógyászati készítményt használni mert azok ellenőrzés alatt állnak... a kereskedésekben kapható vitaminkiegészítők általában nem állnak semmiféle ellenőrzés alatt, így azok beltartalmi összetevői nem biztosítottak és garantáltak. A hüllőknek kapható vitaminok (pl Korvimin ZVT) általában por alakú készítmények, melyek adagolása viziteknősöknél meglehetősen nehézkes, de a takarmányba csomagolva esetleg megoldható. A Dunában fogott snecik takarmányozási szempontból természetesen veszélyt jelentHETnek a teknősre (ez amúgy így van a kereskedésben vásárolt halakkal is)... A veszély elsősorban parazitákkal van kapcsolatban, a halaknak meglehetősen sok parazitájuk van, ezek nagy részét pár hetes fagyasztással el lehet pusztítani... Valamint ha a kifogott halakat nem fagyasztjuk le minél előbb akkor a rajta található (környezetből odakerült) mikróbák gyors szaporodásnak indulhatnak, így a hal gyorsan megromlik, ami nem feltétlen jó. Mivel az ékszerteknősök vadállatok, a fenti kockázatok elég kicsik, hiszen a természetben található egyedek egyaránt esznek férges halakat valamint dögöket is, .. Ékszerteknős etetése >>
Ez egy olyan kérdés, ill. probléma, amit így a távolból, interneten át egészen biztosan nem lehet véleményezni, és főleg megoldani, még a fotókkal sem. A kutyájukon levő duzzanatoknak közel sem biztos, hogy közük van egymáshoz, azt pedig, hogy mi diagnózis, és szükséges beavatkozás, csak alapos vizsgálat alapján lehet eldönteni. Ha az eddigi állatorvosban nem bíznak, keresni kell egy másikat. Úgyhogy, csak azt tudom ajánlani, vigyék el ismét (akár több helyre is), és így keressenek megoldást.
Kedves Gazdi! Allergia-tesztet kell végeztetni. Ezt nálunk is megteheti: www.vetlabor.hu Vagy allergiás bőrpróba, vagy vérből végzett specifikus allergén vizsgálat. Ennek eredménye adja meg a kezelés mikéntjét. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Az 5 éves kutyát, amelyikben nem alakult, fejlődött természetes módon a játék ösztön, zsákmányszerzési ösztön - azt rendkívül nehéz motiválni és utólagosan megtanítani a tevékenységre. Hasonló esetekben általában az un. interaktív, gondolkodásra késztető játékokkal történő próbálkozás vezet valamilyen eredményre. De igazi apportírozós, labdát visszahozó kutya nagy valószínűséggel már soha nem válik belőle.