1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-)
Kedves gazdi! Sajnos ezt a szomszéd kutya tulajdonosával kellene megbeszélni, neki kellene megnevelni a kutyusát. A kutya ugat, hiszen kutya, de nem mindegy, hogy mikor és miért teszi. Cikkek a témában: Miért ugat meg mindenkit a kutya? >> Ha túl sokat ugat a kutya...
kedves Gazdi, elég hiányos az információ: kan vagy szuka? volt ivartalanítva? Ivarzik? Oltva, féregtlenítve volt? Vissza kellene vinni az állatorvoshoz.
Egészen biztos vagyok abban, hogy a problémájukra ilyen módon nem lehet választ, illetve megoldást találni. A legfontosabb az lenne, hogy valahogy kiderülhessen, mi okozza ezeket a tüneteket. Ha a jelenlegi kezelő orvosának nincs további gondolata, akkor a legjobb az lenne, ha keresnének egy másik kollégát, hátha neki még lennének ötletei a továbblépés irányában. Ha sikerül kideríteni, hogy mitől vannak a fájdalmas görcsök, utána lehet a megoldáson elgondolkozni.
A kép homályos.Nem látom, hogy felületes hámsérülés, vagy valóban véraláfutás -e az elváltozás? Lehet, hogy nyalogatja, mert viszket a bőre. Gyakori az allergiás bőrgyulladás ezekben a kis fehér kutyusokban. Pár hét alatt egy véraláfutás elmúlt volna. Meg kéne nézetni állatorvossal.