1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Az én praxisomban is volt nem régiben egy szinte teljesen ugyanilyen eset. Sajnos nem lett jó vége, el kellett altatni a cicát. Azt gondolom, az Önökének is lesz a "megoldás" az állapotára, a kérdés csak az, hogy mikor. Ez viszont rengeteg tényezőtől függ, leginkább az önök tűrőképességétől.
Sajnos ez 3 hetes korban előfordul.:( Ilyenkor alakul át az emésztőrendszer a tejről a szilárd takarmányra- ilyenkor nagyobb az elhullás esélye.:( Sajnos ezt nagyon sok dolog okozhatja és valószínűleg péntek óta a nyuszi sem él már.:( A többi nyuszi- ha nem fertőzés, ami azért ritka - nincs veszélyben, de figyeljetek oda rájuk, legyenek melegen, legyenek akár ölben is sokat, mert a szeretet az csodákra képes. Ilyen elhullás esetén sok esetben még az orvosi boncolás is egy teljesen egészséges fiókát mutat- tehát sokszor nem tudják még így sem megállapítani a halál okát...
Ha a cica nem tud vizeletet üríteni, sürgős állatorvosi segítséget igényel. Katéterezés vagy a hólyag tartalámának hasfalon át történő leszívása. A végső megoldás a műtét véglegesen megoldja a gondot, de továbbra is ajánlott a diétás táp etetése.
Kedves Érdeklődő! először érdemes elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe, rengeteg ilyen van (keressen egy Önhöz közelit). Találgatni nem érdemes, minél hamarabb irány az állatorvos! http://www.bpallatorvos.hu/rendelok.html
A cicus valószínűleg nyalogatta a lenyírt, szőrtelen hereborékot, de lehet, hogy más az oka a bőrgyulladásnak. Feltétlen mutassa meg egy állatorvos kollégának!