1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Sok kutyabetegség kezdetét is hányás jelzi, így pl. a legtöbb mérgezést, az urémiát, a bélcsavarodást, ezeket nem szabad összekeverni a természetes hányással. A sűrűn ismétlődő hányási tünetekhez ilyenkor azonban járulékosan csatlakoznak a felsorolt betegség egyéb jellemző tünetei is. Ha a kutya naponta többször hány, akkor feltétlenül vizsgáltassuk meg állatorvossal.
Szóba jöhet tályog, rovarcsípés, vérömleny (pl. kisebb ütés következtében), bordaganat (foleg idosebb kutyákban) vagy traumás hasi sérv (valamilyen sérülést, harapást követoen. Ha az elmúlt 1-2 héten kutyája azon a tájékon oltva vagy injekciózva volt, ennek emléke is lehet. Ha aggasztja a duzzanat, forduljon állatorvoshoz, aki vizsgálattal valószínuleg ki fogja tudni deríteni, mi okozta.
Kedves Gazdi, gyakori probléma, cikket írtunk róla >>
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg műtétre lesz szükség!
Lehet, hogy a tápszer okozza. Próbáljon meg macskatejpótlót venni, ha nem sikerül, ideiglenesen megoldás a hígítás is, de ha nem javulna a cica állapota, feltétlen mutassa meg állatorvosnak...