1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Gazdi! A laborértékek felsorolása enyhén szólva is hézagos. A hematológiai értékek szinte teljesen hiányoznak. Egyébként a pancreatitis beleférne a tünetekbe. A kezelés is ennek megfelelő. A kontroll vizsgálatokra mindenképpen vissza kell menni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Műtét nélkül megjósolhatatlan a cica gyógyulása. A csont vagy összeforr valahogy, vagy nem. Ha össze is forr, nem mindegy milyen pozicióban rögzül, és emiatt lesz-e később mozgászavara. Ha nincs pénzük a műtétre, és nem tudnak semmiféle részletfizetésben sem megállapodni (ilyen is van, meg kell beszélni, hátha hajlandóak rá) akkor valóban jobb megoldás lehet az elaltatása. De ezt csak utolsó lehetőségként tartsák meg, előtte keressék a megoldási lehetőségeket a szükséges anyagiak előteremtésére vagy a részletfizetésre. (És lehet, hogy akad valahol a közelben egy olyan másik állatorvos is, aki esetleg kicsit olcsóbban is elvállalná a műtétet.)
Nem szakmai hiba, ha csak a petefészket veszik ki, de tényleg szerencsésebb - az Ön által említett okok miatt - ha a méhet is eltávolítják...
A hullámospapagáj fiókák lábszétcsúszásának több oka lehet, legtöbbször a fészekanyag hiánya, mivel a forgácsot, fűrészport sokszor maguk a szülők szórják ki az odúból. Mélyebb odúval, a fészekanyag ellenőrzésével, pótlásával(pl. zeolittal keverve) lehet megelőzni a problémát. Ha angolkor, vagyis vitaminhiány okozza, annak oka a "D" vitamin hiánya, ami leginkább sötét, zárt helyen tartott madaraknál fordul elő, akik a fiókákra örökítik. Napfényes hely, vitaminpótlás lehet megoldás.
Okozhatta csípés/szúrás/zúzódás, amit állatorvosnak látnia kellene, ha max. 1-2 napon belül nem rendeződik, feltétlen vigye el egy kollegához!