1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Gazdi! Sertéshúst nyersen soha ne adjon a cicának! Ennek oka az, hogy a sertéshúsban esetleg megtalálható Aujeszky-vírus gyógyíthatatlan idegrendszeri megbetegedést okozhat. A vírus megfelelő hőkezelés során elpusztul, ezért jelent jó megoldást a hús/belsőségek átfőzése vagy sütése. Sertés helyett válassza a baromfit vagy a marhát, de ezeket is csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett etesse nyersen a macskával! Az ezekből származó belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a cicának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell! A főtt hús jobban emészthetővé, és a cica számára könnyebben hasznosíthatóvá válik. Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyv
Lehet, hogy a fajta jellegéből adódóan be vannak szúkúlve az orrjáratai, de jobb, ha megvizsgálttja állatorvossal.
Kedves Gazdi! Jo lenne elvinni a kutyát egy neurologus vagy epilepszie specialistához. Mert ő tudna segíteni. Tisztelett Dr. Szaniszló Ferenc
5 hetes cicának már nincs feltétlen süksége anyatejre. Tehén tejre egyáltalán nincs. Próbálkozzanak különféle lágy konzervekkel, esetleg főtt, darált csirke hússal.
Többféle probléma okozhatta: 1) ahonnan vette, onnan hozott fertőzés (vagy féfgesség) 2) új táp/táplálék 3) féreghajtó 4) egyéb. Mindenképpen vigye vissza az állatorvos kollégához!