1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Péter! Sok minden szóba jöhet, de a megfelelő terápia kiválasztásához legalább egy vérvétel szükséges lenne, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy állatorvost!
Kedves Gazdi! Elképzelhető, hogy a kutyus teljesen egészséges, csak nála a megszokottnál hosszabb ideig tart a tüzelés. De az is lehet, hogy valamely hormonális egyensúlyvesztés áll fenn (pl. petefészek ciszta miatt), és ez okozza az elhúzódó tüzelést, esetleg a rendellenes váladékot. Javaslom, hogy alaposan vizsgáltassa ki a kutyust (hasi UH-vizsg., vérvizsgálat), és ha kiderült a kiváltó ok, akkor lehet elkezdeni a kezelést, - akár hagyományos, akár homeopátiás szerekkel. E nélkül sajnos csak találgatni lehet. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Fertőzés és/vagy sérülés okozhatta, de a pontos diagnózishoz és a kezeléshez feltétlen szükséges az állatorvosi vizsgálat, úgyhogy mindenképpen forduljon kollégához!
Legvalószínűbb, hogy a madarat valamiféle sokk érhette, ami hirtelen jelentős változást okozott a viselkedésében. A leírtak alapján valóban hímnek tűnik, az ivarérettség még messze van, de már kevésbé gyerek, mint másfél hónaposan, a jellemét ez is befolyásolja. A szaladgáló gyerekek idegesíthetik, leginkább itt keresendő a probléma megoldása. A mérgezés külső tünetei levertség, feketére változott színű széklet, nem vadabb viselkedés. A kalitba helyezett tükör a fajtársat hivatott pótolni, ez nem segítené a további szelídítést, ha az emberhez szoktatás a cél.
Semmiképpen nem jó, ha nyalogatja. A seb be van gyulladva és valószínűleg be is fertőződött a nyalás következtében. Vigyék vissza állatorvosukhoz, mert akár antibiotikumra is szükség lehet.