1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Gazdi! Mindenképpen bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert valóban ez több minden lehet. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Ha a tünethez nem társul borzolt tollazat, levertség, akkor a legvalószínűbb, hogy az ivarérett hímek etető reflexe. Vagyis nem betegség. Ha teljes bizonyosságot akar szerezni, keresse fel a legközelebbi madárspecialista állatorvost egy általános kivizsgálás céljából.
Kedves Ramóna! Feltétlenül meg kell mutatni, mert lehet ez hormonális alapon, de akár bőrgomba fertőzés is.Úgyhogy el kellene sétálni a kutyussal egy állatorvoshoz. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Többféle probléma okozhatja: pl. faroksérülés, bűzmirigy, végbélbetegség stb., ha pár napon belül nem szűnnének a panaszok, akkor feltétlen forduljon állatorvoshoz.
Valószínűleg táp eredetű a probléma. Ha tápváltással nem szűnne a hasmenés, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvos kollégának. A féreghajtást viszont érdemes lenne megismételni, és adhat pár hétig probiotikumot a kutyusnak...