1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Kedves Olvasónk! Egy fotó sokat segített volna, de az igazi az lenne, ha elvinné állatorvoshoz, úgyis kezdeni kell lassan a védőoltást és a féreghajtóból is esedékes a második kör. Ajánlott kifejezetten ortopéd állatorvost felkeresni, itt megnézheti melyik van Önhöz a legközelebb:http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Kutyák oltási és féregtelenitö programja 2 hetes kor : Féreghajtó 4 hetes kor : Féreghajtó 6-8 hetes kor : Parvovirus elleni oltás + Féreghajtó 8-9 hetes kor : Kombinált oltás+ Féreghajtó 10-12 hetes kor : Kombinált oltás + Féreghajtó 3 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + Féreghajtó 6 hónapos kor: Kombinált oltás 9-12 hónapos kor: Veszettség elleni oltás + kombinált oltás + féreghajtó
Kedves Gazdi! Ha annyira aggódik a tengerimalacért, vigye el állatorvoshoz, méghozzá sürgősen! Már több korábbi posztban ezen az oldalon is leírtam, hogy amikor a tengerimalac nem eszik, azonnal állatorvoshoz kell vinni, kezelés nélkül valószínűleg meghal. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Érdemes elvégezni a műtétet. Bár lehet, hogy soha sem fog problémát okozni, de ha igen, akkor az életébe is kerülhet (pl. kizáródás esetén).
Üdvözlöm! Első körben ki kel zárni a köszvényt. Sajnos a köszvény nem gyógyítható, az állat életébe kerül. Vagyis a vese leállását jelenti. Mindenképpen javasolt egy röntgen, ahol megállapítható, hogy gyulladás vagy a már a köszvény miatt kialakult húgysav kikristályosodásáról van szó. Addig is az állatot itatni kell!! Mivel a kaméleon, leginkább a sisakos kaméleon hajlamos a köszvényre, így meg kell tanítani őket, hogy pipettából is igyon. Nem elengedő a napi rendszeres párásítás. Mindezek mellett a minőségi vitamin és kalcium forrást is biztosítani kell és a megfelelő UVB mennyiséget is napi 10-12 órában. Üdvözlettel: Zs&G Reptiles
Kedves Olvasónk! Nagyon fiatalon választották el a picit, 6-8 hetesen szokás, addig az anyukája segít neki üríteni is, nyalogatja, masszírozza a pocakját. Kiscica gondozása >> A has puffadtságát okozhatja férgesség is. 4. ill. 6. hetes korukban már adhatunk nekik baby-féreghajtót, megelőzve az orsóférgek elszaporodását a pici szervezetében.Legkésőbb ebben a korban vigyük el állatorvoshoz egy általános vizsgálatra.Amennyiben a pici cicán bolhát észlelünk, azokat fürdetéssel távolítsuk el.4-5 hetes kortól minden etetés után tegyük a kicsit alomtálra. Hamar megtanulják a szobatisztaságot.