1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Szia! Sajnos ők rágcsálók, nem igazán tartoznak a nyulak közé. Én azt javasolnám, hogy állatvédőktől kellene megkérdezni, mi a helyes tartás ebben a korban. Illetve hogy jó e ez a porkeverék arány nekik. Az biztos, hogy melegen kell tartani őket, amit leírtál az jó, ha lehet és már fűtés is van akkor a radiátor közelében kellene tartani őket. De mivel nem biztos, hogy a nyúlfiókák mesterséges táplálása jó nekik, ezért egy állatvédőt kérdezz meg. Ők biztos tudnak segíteni..
A leírtak alapján talán nincs nagy baj. A víz hőmérsékletét én 2-3 fokkal csökkenteném, egy kis wattszámú melegítőlámpa jobb lenne a napozó rész fölé mint a fénycső. Ha élénk és eszik csak válogat, ne etesse minden nap. Jó lenne a halra rászoktatni és megkínálhatja vízicsigával, salátával is. Ha nincs más aggasztó jel én még nem izgulnék. Hogyan tápláljuk a vörösfülű ékszerteknőst helyesen? Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Készítsünk szupertápot az ékszerteknősnek!
Az a gyanúm, hogy talán ürüléket eszik. Az ürülék hányás még belelzáródás miatt fordulhat elő, de az rossz általános állapottal jár együtt. Miért eszi meg az állat az ürülékét? A széklet elfogyasztása: koprofágia
A képen látható folyadékkal telt hólyagok/ciszták/ nem valószínű hogy összefüggésben vannak a farok alján lévő sejtszaporulatokkal de könnyen akár helyi érzéstelenítéssel is eltávolíthatók elektrokauterizálással.
Fiókaként beszerzett törpepapagájok talán kisebb csetepatékkal együtt tarthatók hullámosokkal, ha elég nagy a röpde, de nem javaslom. Törpepapagájokból külön kolóniát érdemes kialakítani. A hullámosok sok ausztrál fajjal békésen elférhetnek röpdemérettől függően. Hogyan építsünk röpdét?