1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A 2 év korkülönbség nem túl sok. Először érdemes a lakástól távol, semleges területen összeismertetni őket. Ha van rá lehetőség, akár több alkalommal hagyni őket játszani, ismerkedni, és csak utána hazavinni őket együtt. Pár napig ne maradjanak egyedül, és nagyon fontos, hogy jól elkülöníthető fekhelyről kell gondoskodni. Figyelni kell arra, hogy a szuka valószínűleg őrizni fogja a területét, az előjogait, féltékeny lesz a gazdájára. Az indokolatlan agressziót nem szabad ráhagyni, de nem baj, ha a fiatalabb kutyát kicsit megneveli. Ha a szuka elég intelligens, akkor még segíthet is a fiatalabb kordában tartásában.
Vitaminok hatására (amik a kutyaeledelben is lehetnek) elszíneződhet a vizelet. 10 nappal korábbi injekció, még ha B-vitamin komlex volt is benne, nem hiszem, hogy hatással lenne már a pisi színére. Bár szerintem ártalmatlan a jelenség, kötelességem azt mondani, hogy mutassák meg a kutyust egy állatorvosnak.
Valószínű, hogy a madár beütötte a lábát vagy beakadhatott valahova. Ha élénk, eszik-iszik, énekel, akkor nem lehet nagy baj. Szép lassan rendbe kell jönnie, ha mégsem javulna, és továbbra is fájlalná a lábát, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.