1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Nem valószínű, hogy fészket rak. Macskák kifejezetten nem raknak fészket és főleg kandúroknál nem szokott ilyen jellegű viselkedés fellépni. Inkább játékból csinálja és a fekhelyének "kényelmessé" tételét oldja meg ily módon.
Véleményem szerint maradjon az egyik gazdinál, aki korábban többet foglalkozott vele. Ez jobb lesz a kutyának, mint az állandó helycsere.
Kinőni nem fog, de ha gyulladásos a terület, akkor azt antibiotikummal kellene kezelni. Ezért el kellene vinni állatorvoshoz a degut.
Szerintem nyugodtan lehet együtt anya-lánya. Semmi rosszat nem tudnak csinálni. :) Csak ügyesen kell kiválasztani, nehogy véletlenül fiú legyen. A "megmeredés" pedig tényleg lehet nehéz székletürítés (ez akár hasmenés is lehet!), de vizeletürítési nehézség jele is. Meg kellene figyelni, hogy előfordul-e még a tünet, illetve, hogy mit "produkál" ilyenkor az állatka. Ha többször is előfordul a dolog, én elvinném állatorvoshoz.
Igen, kit tudják mutatni érzéseiket, és azt is érzik, ha jól bánnak velük. De ettől függetlenül a nyalogatás lehet vitamin- és ásványianyag-hiány jele is. Kellene venni neki vitaminkiegészítőket és ásványi anyagos nyaló-rágó tömböt.