1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Néha előfordul féltékenység ilyen dolgok miatt. De azért szépen megszokják helyüket a világban és beletörődnek a sorsukba. Szerintem azárt biztonságosabb lenne, ha az utcára és szomszédokhoz nem engednék ki, mert balesetet szenvedhet, összeverekedhet és sajnos bánthatja is valaki. Ráadásul a gyepmester is befoghatja, mert azt hiheti, hogy kóbor kutyáról van szó.
Az Ovarid tablettát állatorvos írja receptre és az adagot is ő állítja be. A gyártó javaslata szerint 5 mg-s kiszerelésből egy átlag súlyú macskának (3,5-4 kg) heti 1x1 tablettát kell beadni.
Valószínűleg gombás bőrfertőzésről van szó. Tanácsos minél előbb állatorvoshoz vinni, hogy elkezdhessék a kezelést, ami biztos eltart 2-3 hétig (tabletta vagy fürösztés, esetleg gombaellenes vakcina). A másik cica tüzelésével nem függhet össze, viszon elkaphatja a betegséget.
Szerintem sehogyan sem kell füröszteni! Miért kellene? Talán csak akkor, ha valami mocsokba fetrengett a kertben. Akkor azt le lehet mosni, de egyébként semmi szükség rá. "Fertőtleníteni" meg végképp nem kell és nem is lehet. Be kell tartani az általános higiéniai szabályokat, alapvetően féreghajtani és oltatni kell.
Én 8-10 hetes korban oltanám. De ez változhat állatorvosonként.