1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Nem javaslom! Mérgezést okozhat ez a szer még felnőtt macskák esetében is, és még fokozottabban veszélyes kölyköknél. A Frontline spray használata biztonságos és kellően hatékony is, ráadásul tartós hatást biztosít (a környezetben lévő/kikelő bolhák sem tudnak visszabújni az állatba!!), ami a Piretrinről nem mondható el. Igaz, kicsit drágább is.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!
Szerintem egy idő után megszokják egymást. Persze kutya-egyede válogatja, hogy ez milyen gyorsan megy és egyáltalán sikerül-e a szoktatás. Fontos az első találkozás, ilyenkor mindig legyünk jelen. Nagyon vigyázni kell, mert vadászkutyák esetén bármikor feltámadhat a vadászösztön és ennek tragikus következményei lehetnek! Tanítgatni már egész fiatalon is lehet őket, akár 3 hónapos kortól.
Mindenképpen!
Bárányhúsos és rizses tápok a legjobbak ilyen esetben (pl. Eukanuba Lamb and Rice), folyamatosan etetve. Akkor segít, ha tényleg csirkehúsallergiáról van szó. A szőr fénytelenségére alapos samponos fürösztés és bőr-/szőrtápláló vitaminkészítményeket és olajokat javasolnék.