1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Vizet a legjobb mellé adni. De beáztatott száraztáp még jobb lenne, mint a konzerv. De csak miután elvitték állatorvoshoz, hogy kikezeljék a bélgyulladását, ami miatt hasmenése van.
Amikor már tudnak önállóan táplálkozni a kiscicák, akkor meg lehet műteni a mamát. Ez kb. 4-5-6 hetes kort jelent.
A következő megoldást javasolnám: csökkentse az eleség mennyiségét és kényszerítse rá a madarakat, hogy a számukra kevésbé kedvelt magokból is fogyasszanak. Délután vegye el tőlük az eleséget, és csak a következő nap reggelén kapjanak frisset.
A cicának a felsoroltak közül talán az 1. verzió lenne a legjobb. Hiszen ők többnyire a helyhez kötődnek, bár az ember is hiányozhat nekik. Macskát nyaralni vinni nem könnyű feladat, mire megszokja az új helyét, már indul haza a család! És panzióba én csak alapos utánajárás után adnám az állatomat. A szállodákkal kapcsolatban nem tudok pontos adatot, mindig meg kell kérdezni!
Természetesen igen! Még akkor is, ha ez nem mindig látszik rajtuk!