1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Nagyon sajnálom szegénykét! Szívinfarktus konkrétan nem létezik, de a hirtelen elhullásnak sok egyéb oka lehet, sajnos. Hasonló esetben az elhullás okának megállapításához kórbonctani vizsgálatra van szükség, ami a Szent István Egyetem Állatorvosi Karának Kórbonctan Tanszékén vagy az Országos Állategészségügyi Intézetben elvégeztethető.
Hogy egy kutya meddig szülhet még biztonsággal, az elég egyedi elbírálást igényel. Ha volt korábban kölyke, akkor még 6-7 évesen is szülhet. Ha nem volt még kismama, akkor 3-4 éves kora után már ne szüljön. A tüzeléskor megduzzad a péra, vércseppek jelennek meg (néha nem) és laborvizsgálattal is lehet igazolni.
Alapjáraton is hányhatnak a fiatal, habzsoló kutyák. A megfázás és légcsőgyulladás ezt még inkább fokozhatja. Ettől függetlenül nem tudnék nyugodtan lefeküdni este, ha nem javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, nehogy másról legyen szó! :)
A büdös száj oka gyakran az ínygyulladás és a fogkövesség. Persze látatlanban nem lehetek biztos semmiben. A fogkőleszedés ára változó, az állatorvosukat kell megkérdezni, hogy mennyi és kell-e egyáltalán. Egyébként minden altatással járó beavatkozásnak vannak kockázatai. Mindig mérlegelni kell, hogy ezek felvállalhatók-e. A játszási szokások miatt pedig nem kell aggódni. Ő egyszerűen ilyen!
Nagyon sok dologra kell figyelni. Pár száz oldalas könyvek szólnak a dologról. :) Szóval ezt itt nem részletezném. Csak annyit, hogy oltások, féreghajtások, vizitek a dokinál, és a tanácsait mindig meg kell fogadni. Ivarérett kb. 6-7 hónapos kortól lesz a fiú, de a lánnyal előtte is összejöhet, véletlenül. Talán 2 hónaposan azért még nem... de innentől kezdve külön kell őket zárni tüzeléskor, hacsak nem szeretnének kicsiket.