1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
2 tojó és 1 hím együtt tartása nem a legegészségesebb. A tojók állandóan rivalizálni fognak egymással a hím kegyeiért. A tojásrakás egyébként nem függ össze a párban tartással. Egyedüli tojók is rakhatnak tojásokat. Elképzelhető, hogy a hím mindkét tojónak udvarolni fog, és a tojások is terméketlenek lesznek. De ez így nagyban eltér a megszokottól. Javaslom, hogy szerezzen be még egy hímet a madarak mellé, így mindegyik madara párban, boldogan élhetne.
Valószínűleg az első ellés okozta stressz az, ami a nyugtalanság hátterében van. Javaslom az állatpatikákban kapható D.A.P. párologtató feromon hatású készítményt. A lakás azon szobájába, ahol a kutya van, ott kell egy fali konnektorban elhelyezni és 4 hétig használni. A kölyköknek is jót tesz.
A házikeltetőkben való keltetés nem vezet eredményre. Javaslom egy gyári készítésű berendezés beszerzését.
Ez nem jelent problémát, teljesen normális dolog, hogy az ivarérettségüket elért tojók tojásokat raknak. A tojásokat el kell távolítani és ki kell dobni.
Előfordul és hamar el fog múlni. És persze nem kell "rossz helyen" simogatni, amíg ott fáj.