1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Én valóban nem javaslom idős szukáknak a gyógyszeres fogamzásgátlást, mert sokkal nagyobb a méhgyulladás vagy/és emlődaganat kialakulásának az esélye. Ma már kitűnő altatószerek vannak, biztonsággal lehet idős állatot is altatógéppel altatni, és inkább megoperálom egészségesen 10 éves korban, mint betegen 12-13 éves korában.
14 évesen már nagyon nagy megterhelés, hogy ennyiszer ellik és ellett. Én biztos ivartalaníttatnám, mert teljesen ki fog merülni a szervezete! A hányásnak sok oka lehet, a sok szőr lenyelésétől a vesebetegségig egy csomó dolog okozhatja. Szóval ezzel érdemes állatorvoshoz elmenni. Nem hiszem, hogy féltékeny lenne, egyszerűen csak zavarja, "sok" már egy 14 éves macskának az állandó zaklatás. De remélhetőleg a kicsi hamar lenyugszik és békén hagyja anyját!
A büdös szájszagot legtöbbször ínygyulladás okozza, aminek hátterében sokszor vírusfertőzés áll. Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz!
Meg lehet próbálkozni a "tente cica, tente" varázsszavakkal, hátha sikerül. Bár erre kevés esélyt látok! :) És sajnos jó módszer sincs az esti altatásra. A cicák (szerencsére) ilyenek, ezért szeretjük őket. Meg kell tanulni együtt élni velük. (Vagy zárhatóvá kellene tenni az ajtót és hangszigetelni...)
Nekünk még nem volt szfinx cicánk, így nem volt alkalmunk segédkezni egy ilyen fajtájú egyed szülésénél. Így azt javaslom, hogy konzultáljon a tenyésztővel, és ha problémát észlel, kérjen állatorvosi segítséget.