1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Nem írja, milyen nemű és korú a hörcsöge. Általában az ellenkező nemű párt elfogadják az idősebb állatok is, sőt gyakran két nőstény is gond nélkül tartható együtt. Általában a problémát két ivarérett hím összezárása szokta okozni, sokszor mindennaposakká válnak az állatok közti verekedések. Azt javaslom, ha hím hörcsöge van, nőstényt válasszon mellé társnak.
A deguknak csak akkor kell vágni a karmait, ha maguk nem koptatják. A deguk karmai akkor is hegyesek, ha nincsenek túlnőve, ez teszi lehetővé a biztos fogást a mászófákon. A kéthetes kisdeguk karmait nem érdemes levágni, a karmok méretre kopnak, ahogy a deguk nőnek és egyre többet futkároznak.
Sajnos a tengerimalacokat nem lehet szobatisztaságra szoktatni. Általában csak azok az állatok képesek ezt megtanulni, amelyeknél a törzsfejlődés során ösztönös viselkedésként kialakult, hogy saját lakhelyüket nem szennyezik be, attól távolabb, és általában egy helyre ürítenek.
Deguknál már egyész fiatalon is jó elkülöníthető a két nem. Ha a két állatot egyformának látja, biztos, hogy egyivarúak. A deguk fél éves koruk környékén válnak ivaréretté. Az egymásra ugrálás kölyköknél természetes dolog, játéknak fogható fel.
Tényleg nehéz megmondani, mi lehet a furcsa testhelyzet oka. Elképzelhető, hogy valamilyen időszakosan jelentkező hasi fájdalom vagy diszkomfort érzés (székrekedés, felfúvódás) van a háttérben. Ezek röntgenvizsgálattal diagnosztizálhatók. Ha a tünetek nem szűnnek és az állat kedvetlenné válik, keresse fel újra állatorvosát.