1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Igen, de el kell kerülni, mert néhány generáció után nem lesznek egészségesek az utódok.
Ha a kutya fogán nagy mennyiségű fogkő képződik, az ínygyulladást majd később fogíny-sorvadást okoz. Ez a fogak kilazulását, majd kipotyogását okozza, valamint nem utolsó sorban kellemetlen szájszagot. A plaque off, a speciális tápok, és különböző rágcsálnivalók változatos hatékonyságúak a megelőzésben, de a már kialakult fogkő teljes eltávolításához az állatot bódítani kell, és megfelelő eszközökkel eltávolítani azt. Minden bódítás rejt magában némi kockázatot, hogy ezt felmérjük, előtte elengedhetetlen az állat alapos vizsgálata. Mi még egy vérvizsgálatot is fel szoktunk ajánlani, amivel meggyőződhetünk egyes létfontosságú szervek ( pl vese, máj) állapotáról. Negatív eredménnyel végződő vizsgálat után a kockázat valóban minimális.
Ha már 3 napja nem evett a madár, ez már magyarázat a halál okára. A madaraknak rövid bélcsatornájuk, gyors emésztésük van. Ha napokig erős olajszag volt, akkor talán ki kellett volna vinni a papagájt a helyiségből. Okozhatta a halálát a nyelőcsőbe került idegen tárgy, vagy keresztbe fordult nagyobb mag is.
A hullámos lába talán megrándulhatott, beszorulhatott valahova. Ez esetben magától is elmúlik a tünet.De valószínűbb, hogy a kisebb papagájoknál viszonylag sűrűn előforduló köszvény lehet a probléma. Köszvényre hajlamosít a túlzott fehérje bevitel, ritkábban gombatoxinnal szennyezett táplálék. Az állati fehérje megvonásával és rendszeres ivóvíz cserével, amely a madarat ivásra készteti, esetleg megakadályozható a további állapotromlás.
Talán atkás, de lehet hiánybetegség is. Változatos étrenddel javulni szokott, de érdemes kezelni atkaölő szerrel is. Többfélét lehet kapni kisemlősök részére.