1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Mivel a nyuszik kíváncsiak és szeretnek mindenfélét megkóstolni, ezért elég nehéz feladat. Az ecet szagát nem szeretik,de ezzel inkább a wc-re szoktatás oldható meg, mivel folyékony állaga miatt nehezen kenhető felületekre. Nekem rágás ellen az vált be,ha valami mást kínálok fel a nyuszinak. pl. wc papír karton gurigáját. Ezzel ugyanis nagyon jól el tudnak szórakozni.
A molli és sokkal inkább a xifó hímek hajlamosak olyan csipkelődésre, melynek során megsérülhet a guppik farokúszója - és egyéb nyugodtabb viselkedésű halaké egyaránt. Feltételezem a kérdés erre vonatkozott, egyébként a hím guppik is kergetik és csipkedik egymást, de ez nagyon ritkán eredményez sérülést.
Ha valóban gennyes folyamatról van szó, akkor ez nem gyerekjáték. A kötőhártya gyulladás ebben a korban gyakran nem önálló betegségként, hanem egyéb betegség kísérő tüneteként jelentkezik. A legjobb, ha sürgősen felkeresnek egy állatorvost a beteg állattal.
Sokszor előfordul, hogy a nőstény nem fogadja el a hímet. Ilyenkor pont azt lehet csinálni, amit leír: szétválasztani őket és később ismét megpróbálni. Természetesen lehet már egy rövid párzástól is vemhes. Ez az első héten nem látszik, lehet hogy később sem. Mivel nincs ezzel kapcsolatban semmi teendőnk, várni kell, hamar kiderül. Ha a szokásosnál többet van a fészekben, az már jó jel, de nem biztos.
Macskája teljesen kimerült a párzási konkurencia harcokba. Fiatal, kandúr macskák esetében ez közismert jelenség. 1-2 nap alatt szervezete regenerálódik és vissza áll a normális élete.