1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Sajnos a kép alapján nem dönthető el, hogy a sérvvel mi a teendő, azt csak fizikális vizsgálat alapján tudnám eldönteni. A végleges szőrzet kb. fél éves korra alakul ki. Zsömböly Miklós
Valószínűleg allergiás és/vagy parazitás eredetű betegségről van szó, de kedvencét feltétlen állatorvosnak kellene látnia, mert a háttérben komolyabb probléma is lehet, aminek házi megoldása nem lehetséges. Úgyhogy csak egy állatorvos kollega felkeresését javasolhatom. Dr Fekete Richard
Fiatal teknősök esetében nehéz a nemek egyértelmű meghatározása, ivarérett korban azonban sokkal könnyebb a helyzet. A főbb különbségek a következők: 1. Hímek mellső lábain sokkal hosszabb karmok találhatók, mint nőstényeknél 2. Hímek esetében a farok sokkal vaskosabb és hosszabb. A kloákanyílás távolabb található a farok alapjától mint nőstények esetében, gyakran túl is lóghat a páncél szélén. 3. Hím állatok haspáncélja inkább homorú, míg nőstényeknél inkább domború (de kivételek mindig vannak)
Nőstény ékszerteknősök gyakran raknak tojásokat anélkül, hogy hím teknőssel együtt lettek volna. Ezek a tojások rendszerint terméketlenek és nem fog teknős kikelni belőle. Tojásrakás során gyakori probléma, hogy a teknős nem talál megfelelő fészket és ez esetben a vízbe rakja le a tojásait. Javasolt a teknőst alaposan megvizsgálni, mert sokszor további tojások is lehetnek még benne.
Ezt így nem lehet tudni. Meg kell mutatni állatorvosnak.