1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Ha tényleg nem nagy a köldöksérve (ezt nézesse meg állatorvossal!) várhat a műtét vagy talán nem is szükséges. A beavatkozás egy altatással járó kisebb műtét, aminek nincs semmiféle későbbi következménye. Az ár állatorvosfüggő, általában: 9-15 ezer Ft körüli. Dr Fekete Richard
A madaraknak az a normális állapot, ha különnemű társat kapnak. Ezzel elkerülhető az esetleges veszekedés, a szaporodásra odú hiányában nem sok az esély. Az összeszoktatás idejére nagyobb odafigyelést igényelnek, mivel nem az új lakó életkora, vagy ivara miatt szokott kialakulni az első verekedés, hanem a terület birtoklása okán. A fiatal madár könnyebben beilleszkedik, mint egy idősebb, ivarérett példány. Ivarérett tojó érkezése könnyebben indít be szaporodási-költési ingereket a hímben, mint egy fióka társasága.
A kagylók a vizet megszűrve táplálkoznak, tápláltságuk ezért a vízben lebegő tápláléknak alkalmas anyagok mennyiségétől függ. Szájüregükhöz közel juttatott, vízben feloldott spirulina-tablettával és egyéb apró lebegő szemcsékké váló eleségekkel lehet próbálkozni. Aljzat téren az iszap és homok között nincsen sok különbség, a lényeg, hogy be tudják ásni magukat, a kemény, kavicsos aljzatot a tavikagyló nem kedveli. Mivel a tavikagyló lárvái parazitaként viselkednek a halakon, nem ajánlott halakkal együtt tartani őket.
Először is ki kell deríteni, nincs e valamilyen betegség, vagy egyéb kóros állapot ( pl parazitás fertőzöttség) a rossz kondíció hátterében. Ha ilyen nem található, akkor jöhetnek az étvágyfokozók, vitaminok, jobb minőségű, nagyobb mennyiségű takarmány. Több olyan kutyatáp is van forgalomban, amik a Friskies-nél és a Darling-nál jobb minőségűek. Másrészt a testnagyságot és alkatot jelentős részben örökletes tényezők befolyásolják, ezeket nem tudjuk befolyásolni Az, hogy a száraztápot, vagy a házikosztot szereti jobban, nagyrészt megszokás kérdése, de azért elképzelhető, hogy egy tál gőzölgő csirkenyak csábítóbb, mint a száraz bogyók. :-)
Az első fedezés kutyák esetében is fájdalmas lehet, ezért lehet, hogy a kan próbálkozásait a szuka mintegy "csírájában elfojtja". A kan péniszvérzését meg kellene mutatni egy állatorvosnak, rejtett helyen is lehet sérülés. Ha nem sikerül összeszoktatni őket és mindenképpen kiskutyát szeretnének a mesterséges termékenyítést javaslom.