1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Látatlanban elég nehéz bármit is mondani, mert sok minden lehet (tályog,atheroma, stb.) Mindenképp vigye el állatorvoshoz!!
A főzés sok vitamint von el a zöldségekből, gyümölcsökből. A répát megtisztítva, nyersen érdemes a madárnak adni. Ha a "karikára" vágott szeletet nem eszi meg a hullámos, úgy a lágyeleség készítéséhez hasonlóan, lereszelve érdemes tálalni. A klasszikus lágyeleség receptje: 1:1 rész sárgarépa:főtt tojás, ami darált keksszel, piskótával tehető a madarak számára ízletesebbé és morzsalékossá. Mindez kiegészítve ásványianyag(pl. Futor) készítménnyel. A lágyeleséghez adható továbbá gyümölcs (pl. alma), főtt, vagy nyers rizs, zöldség (pl. uborka) és még sok olyan vitaminokban, aminósavakban gazdag eleség, amit a madárka önmagában talán el sem fogyasztana.
Az idős macska valószínűleg már jóval kevesebbet mozog, és többet lustálkodik, mint régen, ezért ha a fiatalabb kori adagját kapja most is, az már önmagában is elhízáshoz vezetett. Álljunk le minden jutalomfalattal, kivéve a szőrlabdákat megszüntetőkkel. A macska napi fejadagját csökkentsük 25-40%-kal, ami elég drasztikus, de kétségkívül hatékony megoldás lesz. Diétás, zsírszegény tápok adása javasolt.
Szerintem igen, de nézesse meg szemész állatorvossal is.
A leírás sajnos nem szólt arról, hogy azok az állatorvosok, akik eddig látták a kutyát, a ránézésen kívül milyen vizsgálatokat végeztek el, ill. végeztek-e egyáltalán? Ilyen típusú bőrbetegség okának a kiderítése ugyanis megfelelő kiegészítő vizsgálatok nélkül nem lehetséges. A bőrgyógyászat ma már külön szakma, sok tudás és még több tapasztalat kell hozzá, hogy valaki az ilyen esetekkel is megbirkózzon. Ennyi bevezető után a javaslatom az, hogy jelentkezzenek be a Szent István Egyetem Állatorvosi Karának bőrgyógyászati szakrendelésére, ott vizsgáltassák meg a kutyát, és tegyék azt, amit ott javasolnak. Ez a szakrendelés Budapesten van, ezen a linken tudhat meg részleteket: