1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Mindenképpen fejje a másik tőgyet, különben süket marad , vagy kevés tejet fog adni. Természetes tisztulás, nem kell aggódni. Üdvözlettel: Dr. S. R.
Valóban lehet tartani attól, hogy az a macska ami megszokta a békés kutyákat, óvatlanul bemegy a másik kennelbe, és áldozatul esik. Annak a valószínűsége, hogy a szobában tartott ivartalanított macska később elkóborol, kicsi.
Házilagosan nagyon nehéz ezen a problémán segíteni, talán jobb lenne nem próbálkozni vele, hanem elvinni szakemberhez. Magyarul, javaslom, keressenek fel az állatkával egy állatorvost!
A halál okát valóban csak a boncolással lehetne megmondani, de valószínűleg sok baja lehetett: gerincmeszesedés, daganat, esetleg áttétek is, és nem kizárt emellett pl. babesiosis sem. A szemelszíneződést feltehetően az életfunkciók megszűnése okozta.
Üdvözlöm! Feltétlenül forduljanak állatorvoshoz, mert a fenti tünetek akár súlyos betegséget is jelenthetnek. A háttérben szív és érrendszeri (pl. szívritmus zavar) , idegrendszeri (pl. epilepszia) vagy egyéb (pl. myasthenia gravis) rendellenességek is állhatnak.