1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Sajnos azt kell mondanom, hogy egy 11 éves kutya már ne szüljön! Számos komplikáció esélye megnő, ami esetleg a kutya életébe is kerülhet.
A hasmenést gyomor-bélgyulladás, esetleg parazitás fertőzöttség okozhatja. Nézze meg a táp szavatossági idejének lejártát, és mielőbb vigye nyulát állatorvoshoz.
Nem tudom, hogy pontosan milyen kezelést kap a kutya, mert jóllehet, a homeopátiás gyógyszerek a hagyományos kezelésnek nem tesznek "keresztbe", de egy hosszabb ideig tartó kortizonkezelés után legalább két hetet várni kell, amíg a homeopátiás gyógyszerek hatékonyan alkalmazhatók. A homeopata állatorvos számára is nélkülözhetetlen a beteg vizsgálata, amely után felvilágosítást ad arról is, hogy az adott beteg homeopátiásan kezelhető-e vagy inkább a hagyományos utat célszerű választani. A beteg alapos vizsgálata után a körülmények ismeretében állítja fel a kezelési tervet. A kapkodás, a gyógymódok összekeverése vagy koncepciótlan váltogatása csak súlyosbíthatja az esetet.
A kutyát azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert csak így lehet megmenteni!!! Az evésre akkor lehetne rávenni, ha meggyógyulna. Ilyen idős korban nagyon sok betegség szóba jöhet, éppen ezért képtelenség így a távolból megmondani, hogy mi lehet a kutya betegsége. Ehhez mindenképpen el kell végezni a szükséges és indokolt vizsgálatokat.
A levelében leírt bőrelváltozást anyagcserezavar is okozhatja, amire az állatka fokozott inaktivitása is utal. Vajon tápláléka elegendő mennyiségben tartalmaz biotint (H-vitamint)? Az élesztő, a karfiol, a dió- és mogyorófélék a hörcsögök számára is megfelelő biotinforrást jelentenek.