1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Szia Én nyírok menhelyen kutyusokat és a tapasztalatom az, hogy sokkal jobban bírják a nyírást mint néhány gazdis kutya. Ha jó a kozmetikus, nyugodt, kitartó, magabiztos és nem kapkod, akkor szerintem teljesen felesleges lenyugtatózni az ebet! De a puding próbája az evés, vidd el ahoz a kozmetikushoz és tapasztaljátok ki milyen a viselkedése egyes helyzetekben. Nyugtatózni csak akkor kell, ha kutya pánikszerűen bekattan (üt ,vág, harap, vinnyog). Egyéb esetben azért egy kutya így vagy úgy, de kezelhető. A nyugtató típusát és mennyiségét nem vagyok hívatott megadni, hiszen nem vagyok állatorvos. Ezt mindig jobb ha ő végzi! Üdv: Adri
Valószínűleg allergiáról van szó. Ezt többféle allergén okozhatja, majdnem biztos, hogy nem taplálék. Feltétlen keressen fel egy állatorvost!
Nem vagyok biztos abban, hogy ez a leírt jelenség valóban valami betegség tünete lenne, sőt, könnyen lehet, semmi kivetnivaló nincs abban, amit a kutya csinál. Miután a kora miatt amúgy is gyakran kell még találkozni az álatorvosukkal, a legjobb az, ha vele konzultálnak erről folyamatosan.
A kérdés alapvetően nem egészségügyi (tehát nem állatorvosi) problémát jelez, hanem viselkedési, "kutyapszichológiai" megoldást kíván inkább. A személyes véleményem az, hogy nem biztos, hogy egy másik kutya megjelenése megoldja a gondokat. Javaslom viszont, hogy jó lenne megkeresni egy "kutyapszichológust", egy jó trénert, aki bizonyára sok hasznos tanácsot tudna adni. (Tudomásom szerint itt a háziállat.hu-n is van ilyen szakember a válaszoló csapatban, elérhetőségeivel együtt)
Nem tudom hány nyusziról van szó. Nem tudom oltva voltak-e a nyulak. Ez amit leírt nagy valószínűséggel egy myxomatózis nevű betegség,amit a szúnyogok terjesztenek. Így mindenképpen ajánlanám hogy azokat a nyulakat, amiken még nem jelentkeznek a tünetek mindenképp oltassák be. Ez ellen a betegség ellen évente, tavasszal a szúnyog szezon előtt oltani kell a nyulakat. Sajnos ez a betegség nagyon nehezen gyógyítható, a fertőzött állatokra 40-90%-ban halálos kimenetelű. Minden képen mutassa meg a nyuszikat minél előbb állatorvosnak!