1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Sajnos elképzelhető, hogy felpuffadt. Ez akkor fordulhat elő, ha hirtelen (szoktatás nélkül) nagy mennyiségű erjedésre hajlamos zöldet (pl. káposztát) kapnak a nyulak. Ilyen esetben meg lehet próbálni mihamarabb állatorvoshoz vinni, de sokszor még így is végzetes tud lenni a probléma.
Sajnos a görögteknősök terén még nem vagyok túl tapasztalt (4 éve tartok 2 darabot), de talán tudok segíteni! Azt, hogy mennyi idős, a páncélhosszúságból lehet pontosan megállapítani. A nemeket a görögteknősöknél is úgy kell megkülönböztetni, mint a víziteknősöknél.
Nem tudok különleges "előírásról" a fehérmókusok számára. Szerintem a jó minőségű (!) faforgács vagy fakérek megfelelő nekik. Ami viszont fontosabb, az a ketrec megfelelő berendezése (faágak a mászáshoz, ugráláshoz), de erről részletesebben tudnak mesélni az állatboltban, ahonnan beszerzik a mókust.
Szoktatás kérdése! Ha már nagyobbak lesznek (2-3 hónaposak), akkor már kint is lehet elvileg tartani őket, de csak akkor, ha van számukra egy hely, ahova bebújhatnak, ahol nincs fagy, eső és szél (pl. garázs, előszoba, ól, stb.). Az persze más kérdés, hogy én beengedném őket a lakásba, főleg, ha nagy hidegek lesznek! Véleményem szerint a legideálisabb macskatartási "mód" ha kinti-benti cicaként tartjuk őket (tehát oda mennek ahova éppen szeretnének, ahol jól érzik magukat :)).
14 éves dalmatánál sajnos előfordulhat, hogy nem sikerül a húgyúti fertőzését megszüntetni. A kivarrt húgycső felől is fertőződhet. A nehezített mozgás és a bevizelés valószínűleg gerincbeidegzés eredetű.