1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
ÁLLATORVOS!!! üdv
Tisztelt Szabó úr! Attól büdös, hogy hallójárat gyulladása van, és a fülváladék rendellenes minőségű. A fültisztító folyadék önmagában csak arra való, hogy a beteg fülben felszaporodott kóros váladékot fellazítsa, és így a kutya akár rázás útján, akár fültisztító tampon segítségével megszabaduljon tőle. Az így kitisztult fülbe azután különféle, az állatorvos által receptre felírt, vagy tőle közvetlenül megvásárolható fülcsepp segítségével történhet maga a gyógykezelés., ami gyakran hetekig is eltarthat. Sok esetben összefüggésben lehet a kutya bűzmirígyének teltsége is a fülgyulladásra való hajlammal, tehát azt is nézesse meg állatorvosával és ha szükséges kezeltesse. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
A leírt viselkedés inkább a tojókra jellemző. A képen lévő gyöngyös-tarka madár szárnyának belső oldalát nézze meg. Ha egy, vagy több szabályos sorban lévő sárga pettyet lát, akkor a madárka mégiscsak tojó. Ha egyszínű fehér, vagy szürke a belsőfelület, akkor hím a madár. Ennek a pettysornak a megléte, vagy hiánya a legbiztosabb támpont az ivarérett nimfák színmutációinak ivarfelismeréséhez. A fiókatollazatban lévő nimfa tojó evező és faroktollai általában sárgás színezetűek, ha szürke a farok, úgy a fonákoldala keresztmintás, míg a hímek kéz és karevező tollai legtöbbször fehérek, illetve a szürke farok fonákja mosott szürkés, piszkosfehér színű. Viselkedésben, formában is van némi eltérés, de ehhez már gyakorlat, némi hozzáértés szükséges.
Üdvözlöm! Egy ilyen visszatérő gyomor-bél probléma esetén el kell kezdeni a kutyus kivizsgálását a következő fontossági sorrendben: -pontos kórelőzmény felvétel, fizikális vizsgálat, bélsár vizsgálat (bakteriológia, parazitológia), vérvétel, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, esetleg RTG és ezek alapján kell elkezdeni a kezelést, célzottan. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel.
A vastagbél gyulladásának több oka lehet. A kérdés megválaszolásához természetesen látnom kellene a kutyát, az eddigi leleteket, és elvégezni az esetlegesen hiányzó vizsgálatokat. Interneten keresztül sajnos nem lehet egy beteg kutyát meggyógyítani. Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu