1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
A félős kutyák egyik tünete, hogy félnek bizonyos talajformáktól, anygoktól, a lábuk elé eső optikai jelektől. A félelemnek ezt a formáját is terápiás módszerekkel és deszenzibilizáló tréninggel lehet kezelni.
Kedves Gazdi! Mindig csak a korcsoportnak, fajnak ivarnak megfelelő tápot szabad etetni és nem keverve! dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Erika! Teljesen igaza van abban, hogy a cicát kezelni kell. Ha bőrkaparékot vettek, akkor annak is ki kellett volna derülnie, hogy a fertőzést melyik atkafaj okozta. Ha ez nem visszakereshető, sajnos új vizsgálatot kell kérni. Az atka ellenes gyógyszerek receptkötelesek, használatuk pedig hónapokon át (legalább 3 hónap) szükséges. Viszonylag szűk az úgynevezett terápiás sávjuk macska esetében, tehát ami azt jelenti, hogy kis túladagolás már könnyen toxicus lehet. Ezek miatt mindenképpen állatorvosi felügyelet mellett alkalmazhatók. Ki kellene zárni egyéb bőrbetegségeket is, mert lehet, az "atkafertőzés" elfedi a tényleg, elsődleges problémát. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős.
Jó napot! Szinte kizárt, hogy menhelyeken ezek a fajták előfordulnak. Perzsa és sziámi esetleg. A vásárlásra azt tudom ajánlani, nézzen körül az interneten az önt érdeklő fajtákat beütve a keresőbe. Biztosan rengeteg tenyésztőt talál. Az árakról nem tudok tájékoztatást adni.
Szia Egy 120 literes akváriumban egy hímet és 3-4 nőstényt tudsz tartani , nyugodtan társíthatod más békés halakkal ( neonhallal és rózsalazaccal is). A sziámi harcoshal számára minél több búvóhelyet alakíts ki , hogy a nőstények el tudjanak bújni a hím elől ha esetleg az agresszíven viselkedne.