1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Van esély rá, hogy kikeljenek a tojások, de egy külön terráriumra lenne szükség, hogy tényleg kikelhessenek!
Ebben az esetben a könnyezés okát kell megszüntetni, ugyanis a szőr elszíneződésével önmagában nem lehet mit kezdeni. Az okok közt szerepelhet például, hogy a kutyusnak befelé nőtt a szempillája és ez irritálja a szemét. Ez esetben forduljon orvoshoz. Amennyiben az irritáció más eredetű, úgy próbálkozhat borvízzel - patikában kapható -, vagy kutya szemcseppel.
Sok betegségnek lehet ilyen (zihálásos) tünete. Leggyakrabban tüdőgyulladás okozhat ilyet, aminek súlyos következménye is lehet! Éppen ezért mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a malacot!
Nemigen lehett erre megtanítani, de normális esetben nincs is szükség rá! Hiszen utcán sétáltatni elég kockázatos és felesleges vállalkozás, a lakásban meg nyugodtan szaladgáljon! :)
Sajnos nem szolgálhatok jó hírrel ebben az ügyben. A két kutya között valószínűleg eddig is voltak ellentétek, de le tudták vezetni a "játék" folyamán. A játék alatt kiderül, ki az erősebb, a domináns, így utána, ha az ösztönök kifáradnak, pihenés közben, már nem rivalizálnak. A másik ok, hogy amíg külön laktak, addig egyik kutya sem érezte sajátjának a másik otthonát, de a közös lakásban már el akarják dönteni a rangsort. Megakadályozni a verekedést nem lesz könnyű. Amíg önök jelen vannak, és egyértelműen tudtukra adják, hogy verekedni nem lehet, addig talán működni fog. De sajnos mind a két fajta nagyon önfejű, nehezen kezelhető, és ahogy egyedül maradnak, megint összeugranak. Azt tudom javasolni, hogy otthon, a lakásban, tartják őket ketrecbe, egymástól elzárva, ha nincsenek felügyelet alatt. Ha így sem működik, akkor felváltva engedjék ki őket a lakásba, és a kertbe. Sétálni azért próbáljanak meg velük együtt menni, valószínű, hogy az utcán már nem fognak verekedni. A másik megoldás, hogy az erőszakosabb, a kezdeményezőt ivartalanítani kell (persze csak abban az esetben, ha nem tenyészkutyáról van szó), így a territórium megőrzése nem annyira jelentős a számára. Remélem sikerült kielégítő választ adnom, és megoldást a problémára. Ha további kérdés is felmerülne kérem telefonáljon, vagy írjon.