1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Sehogy. Csak a kacsasült reményében lehet és érdemes próbálkozni.
Az élősködők ellen többek közt Neo-stomosan készítménnyel lehet védekezni a környezetben, Ivermectin spot on készítménnyel az állatokon. A leírtak alapján más probléma is van, a pontos diagnózishoz állatorvost kellene felkeresni.
Az ékszerteknősnél gyakori hogy a hím folyamatosan zaklatja a nőstényt. Tartsa külön őket.
Ez a tojásszámtól is függ. Általában a 3-4.-re, de nem kizárt, hogy csak az utolsóra. Ez extrém esetben akár 9 darab is lehet, de az átlagos fészekalj 5-6 tojás. A legkisebb és a legnagyobb fióka kelése közt 1-2 nap különbség lehet, de a rozellaféléknél kevésbé jellemző, hogy akkora különbségek legyenek a kelési időben, mint egyes hullámospapagájok fiókái közt.
Kedves Gazdi! Igen, igaz. A legtöbb esetben megjavítja az étvágyat a Béres csepp kúraszerű adagolása: napi annyi csepp az ételébe keverve, ahány kg súlyú a kutya. Ez a kúra két hónapig tarthat, utána legalább egy hónap szünetet kell tartani. Ez persze csak akkor igaz, ha kedvence étvágytalansága mögött nem áll valamilyen betegség is a háttérben. Ez esetben alapos kivizsgálásra van szükség, és ezután meg kell, hogy kapja a szükséges kezelést. Mielőbbi étvágynövekedést kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.