1586. Hol találok homeopata állatorvost és homeopátiás készítményeket?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
Magyarországon egyre több helyen találunk homeopátiát alkalmazó állatorvost, és homeopátiás készítményeket forgalmazó gyógyszertárakat. De pontosan hol?
A homeopátia rendkívül széles körben használható az állatgyógyászatban is. Kifejezetten a kutyák homeopátiás kezelésére vonatkozó könyv hazánkban ez ideig még nem jelent meg.
Aki imádja a növényeket és cicája is van, legyen nagyon óvatos! Hiszen fontos tudnunk, hogy a gyönyörű növények olykor komoly mérgezést okozhatnak kutyáinkban, macskáinkban.
Az oszló tetemek és rothadó növények, a felkevert, erjedő talaj, a telítődött szűrő, vagy az akvárium túlnépesedése következtében a vízben elszaporodnak a infuzóriumok. Sajnos sem vízcserével, sem a szokványos vízszűréssel nem segíthetünk a dolgon.
Az utóbbi időben az állatorvosok és tenyésztők egyre nagyobb figyelmet fordítanak az úgynevezett policisztás vesebetegség (PCU) problémájára. Az állatorvosi és tudományos folyóiratokban sorra jelennek meg a leggyakrabban hosszú szőrű, főként perzsa macskáknál előforduló betegségről szóló cikkek.
Tisztelt Kérdező! A leggyakoribb dolog a habzsolva evés, vagy túl nagy mennyiség egyszerre történő elfogyasztása. Lehet gyomorhurut, vagy idegen test is háttérben, mint például szalámihéj, nylonzacskó, szőrcsomó. Nyelőcső-, valamint a gyomorszáj szűkölet is eredményezheti, a legsúlyosabbb esetben daganat lehet a háttérben. Mindez csak az állat egyedi vizsgálatával erősíthető meg, vagy zárható ki. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
Negyedévente célszerű elvégezni a féreghajtást, akkor is ha nincs jele fertőzöttségnek.
A papagájok legtöbbször nemtetszésüket fejezik ki sziszegéssel, "fújással". Feltehetően nincs megbetegedés a háttérben, de ha olyan tünetek is társulnak hozzá, mint borzolt tollazat, levertség, forduljon állatorvoshoz.
Sajnos erre nem tudok jó választ adni. Bocsi!
Legelőször is azt tanácsolnám, hogy sürgősen vigye el állatorvoshoz, feltehetőleg eltört a cica lába és/vagy a csípője. Ezen házilag nem fog tudni segíteni, ez biztos, valószínűleg műtétre lesz szükség. Nem kizárt az sem, hogy a húgyhólyagja is megsérült. Szóval, irány az állatorvos!