1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
Nem tudom, hol romolhatott el a doboz renoméja. Esetleg kellene venni egy másikat, vagy doboz nélkül is utazhatna. Az is lehet, hogy érzi, hisztivel elérheti, hogy ne kerüljön be a dobozba. Szóval ha csak hiszti, akkor fognám és betenném és utaznék vele. Előbb-utóbb megszokja.
Medrol? Az egy szteroid gyulladáscsökkentő. Allergiás bőrbántalmak esetén adható (erről lenne szó?) és rheumás eredetű végtagfájdalmakra, stb. A leírt tünetek alapján gombás vagy egyéb bőrfertőzésről lehet szó. Állatorvoshoz kellene vinni, vizsgálatra. Laborvizsgálat is szükséges lehet, mert ez alapján célzott gyógyszerkúra, fürösztés lehet a megoldás kulcsa. Persze ekcéma (allergia) is lehet... Szóval irány a doki!
Előfordul ennél a fajtánál, hogy nem áll fel teljesen a fülük, illetve később áll csak fel. Érdemes Ca-kiegészítésben részesíteni, hogy erősödjön a fülporc, de ez elsősorban genetikai kérdés. Problémát nem jelent, maximum esztétikai probléma lehet egy kiállításon.
Szerintem a hely nem alkalmas arra, hogy "mindent" leírjunk egy ilyen betegségről. Egy ilyen cikk igényes megírása több órás/napos munka lenne, állatorvosi szakkönyvek, újságcikkek és tankönyvek száz oldalakon keresztül taglalják a problémát. Javaslom a keresett problémát (latinul: entropium) egy internetes keresőbe beírni és "kis" időráfordítással és szorgalommal minden (de minden) információ beszerezhető!
Inkább egyedfüggő és gazdifüggő. Valószínűleg tényleg a hája lóg. Kicsit vissza kellene fogni a kajálást. Esetleg fogyitápot is ehetne. Ezzel meg lehetne előzni egy csomó öregebbkori betegséget! Minden állat ugyanis csak attól hízik, amit megeszik :)