1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
A zebrapintyeknek minden zöldség-gyümölcs adható. Vagy reszelve, vagy nagyon apróra vágva.
Véleményem szerint a kismadaraknak is jobb lenne, ha párban tartaná őket. Ha van rá mód, akkor szerezzen melléjük egy-egy tojót, vagy az egyik madarat cserélje el egy ellenkező neműre.
A képen látható madár egy igen fiatal példány, véleményem szerint hím. Később a viaszhártya (orr környéke) színéből következtethet a madár nemére (tojóknál barna/barnás, hímeknél kék/kékes színű).
Szerencsésebb a fiúhoz vinni a szukát. Hazai környezetben a hímek általában jobban teljesítenek! :) A kiskutyák gondozásáról jó sok cikk található a Háziállat Magazinban, lásd a kapcsolódó linkeket.
Ha ilyen sok minden fel van neki kínálva, akkor biztos ki tudja válogatni a neki megfelelő ételeket. Szerintem nem kell aggódni!