1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
A deguk télen is igénylik a szobahőmérsékletet, ezért nem tanácsos olyan helyen tartani, ahol nem lehet biztosítani az egyenletes, meleg hőmérsékletet. Más állattal összerakni sem ajánlatos, hiszen előre nem tudható, hogyan reagálnak egymásra. A legjobb megoldásnak mégiscsak a szoba tűnik vagy egy befűtött kisház.
Mivel a házinyulak, köztük a törpenyulak gyakran ásnak, ha lehetőségük nyílik rá, koptatják a karmaikat. A szobában, kedvencként tartott nyuszik erre nem képesek, rövidebb-hosszabb idő után túlnő a karmuk. Ilyenkor a hosszú karmok sok esetben letörhetnek, vagy beakadhatnak pl. szőnyegbe, aminek sérülés lehet a következménye. Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy állatorvost, aki szakszerűen elvégzi a karomlevágást.
Nem biztos, hogy nyuszijának bőrgombája van, sok más probléma okozhat bőrtüneteket, köztük lehetnek kórokozók, anyagforgalmi betegségek, stb. Ajánlatos lenne kedvencét állatorvoshoz vinni, mert ha az ecsetelés hatására nem múlnak el a tünetek, abból akár komolyabb szövődmények is adódhatnak!
Első hallásra nagynak tűnik a baj. Érdemes megnézni a fenekét, nem ragadt-e oda valami, amitől nem tud pisilni, kakilni. Ha nem talál semmit, akkor sürgősen el kell vinni a nyuszit állatorvoshoz, mert vizsgálatok kellenek ahhoz, hogy kiderítsék a baj okát.
A karmok túlnövését könnyen észre lehet venni. Ha kövön jártatja az állatot, akkor a nagyon megnőtt karmok nagyon erős kopácsoló hangot adnak. A túl hosszú karom zavarja az állatot járásában, sőt fel is sértheti a lábát.