1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
A cukorbetegség komoly betegség, és diéta nélkül nagyon nehéz az eredményes szintentartása. Ha diétás, cukorbetegeknek való tápot sem eszi, akkor az eleséget úgy kell öszeállítani, hogy 2/3 rész hús 1/3 rész szénhidrát (összetett szénhidrátok, pl. gabonafélék, zöldségek) legyen. Az ideális arány 20% fehérje, 55-60% szénhidrát, 25% zsír. Fontos a 16-18% rosttartalom is. Napi egyszeri inzulinadagolásnál kétszer etesse a kutyát! Az első etetés a napi adag 1/3-a essen egybe az inzulin adásával. A második kb. 9 óra múlva történjen. Javaslom napi kétszeri Insulin kezelésre való áttérést, mert jobb a betegnek. A sok vízivás, vizeletürítés lassan szűnik meg, de fontos a heti vércukorszint kontrol elvégzése! Remélem segítettem valamit, bár ez egy nagyon nehezen kezelhető és komoly tulajdonosi kooperációt igénylő betegség.
Igen, a mostoha kölyökkor kiválthat rossz kondíciót és tartós vagy visszatérő soványságot. Fontos az állat rendszeres féregtelenítése, bélsárvizsgálattal egybekötött kontroll kíséretében, esetleg vérvizsgálatot is érdemes elvégeztetni, lehet, hogy valamilyen belgyógyászati betegség áll fenn. Igyekezzen teljes értékű, jó minőségű kutyatáppal etetni.
Bármilyen furcsán hangzik, a patkányok viszonylag magas intelligenciával és "szociális érzékenységgel" rendelkeznek. Ez azt jelenti, hogy hasonlóan, mint az embereknek, nekik is hoszabb-rövidebb idő szükséges ahhoz, hogy megszokják új fajtársaikat. Hirtelen idegen patkányok közé betéve nem várható, hogy rögtön "barátkozzon". Ez még nehezebb, ha az új társak már ismerik egymást és ő egyedül számít "idegennek". Idő, türelem és fokozatos szoktatás szükséges tehát!
Azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvosnak a teknőcöt, aki megnézve az elváltozásokat megállapítja, hogy mi okozhatja azokat, majd megfelelő kezelésben részesíti az állatkát.
Ezen nyakörvek hatóanyaggal vannak átitatva, mely mennyisége nagyobb méretű cicára van kalibrálva. A macska egyébként is nagyon érzékeny bizonyos antiparazita ellenes szerekre. Sokkal jobbak a csepegtetős készítmények (FRONTLINE Spot on, Stronghold Spot on).