1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
Szabadban semmiképp nem tartanám, mert már négy éves és nincs hozzászokva a nagy hidegekhez, akár meg is fázhat, megbetegedhet. Ha mindenképp kint kell tartani, akkor is széltől, esőtől és fagytól védett kuckót kell neki csinálni! Ha megy a hasa, az komoly gond is lehet (bélgyulladás!), ezért mindenképpen állatorvoshoz kell vinni!
A rákok köztudottan ragadozó állatok, ezért így állítsuk be étrendjét is: a tubifex, illetve a vörösszúnyoglárva tökéletesen megfelel az állatok etetésére.
Én mindig a békés együttélés híve vagyok! Ha a szomszédomban ugatna egy kutya, soha nem kezdeném el azzal fenyegetni, hogy elaltattatom, stb. Ahol az emberek a természet közelében szeretnének élni, ott tudniuk kell elviselni is a természet (benne állatok (kutyák-macskák), növények) közelségét! Az elektromos nyakörv és a műtét pedig nem kulturált megoldás a problémára és könnyen kimeríti az állatkínzás fogalmát annak minden következményével! Főleg gyermekek közelségében tartóztatnám magam az ilyen gondolatoktól, hisz ők tőlünk tanulnak állat- és emberszeretetet!
A tünetek leírása nem elég precíz, így két alternatívát próbálok felállítani és megválaszolni a kérdését. A szemtünetek biztos, hogy általános betegség tünetei, ha a pupilla nem egyforma tág akkor központ idegrendszeri folyamatról van szó és ez általában súlyos, végzetes macskánál, ha csak a szemhéjakat az egyik szemén jobban összezárja az kötőhártya-gyulladásnak a jele, és ez macskánál általában a Clamydiosis tünete. Forduljon orvoshoz. Az állandó hasmenés is vírusfertőzésnek, vagy parazitózisnak és/vagy Canpylobacteriosisnak, Salmonellosisnak lehet a tünete. Igaz, hogy ez utóbbiak esetében inkább a vissza-visszatérő hasmenés a gyakori. Ha mindezt kizárták, még ott van a takarmány intolerancia jelensége, amit diétás tápokkal lehet kezelni. Szóval ezért szép ez a szakma. Csak ennyi betegségből legalább választhatunk. Röviden: SÜRGŐSEN VIGYE ÁLLATORVOSHOZ!!!
A myxomatosis vírus okozta betegség. A vírust különféle ízeltlábúak, főként szúnyogfélék terjesztik. A fertőzött ízeltlábúak zöldtakarmánnyal is bekerülhetnek a szúnyoghálóval védett ólakba. Az egyes állományokon belül bolhák és szúrólegyek is terjeszthetik, ezért a betegség télen is előfordulhat. (A bolhák legalább 3 hónapig vírushordozók lehetnek.) A betegség lappangási ideje 7-10 nap. A fogékony nyulakban többnyire megduzzadnak a fülek, a szemhéjak és az orr bőre, nyálkás-gennyes kötőhártyagyulladás és orrhurut alakul ki. Később az egész fejet ödémás duzzanatok burkolják, ún. "oroszlánfej" mutatkozik, a füleket a hatalmas kocsonyás duzzanatok lehúzzák. A végbélnyílás, a nemi szervek nyílásai környékén, esetleg a test egyéb területein is hasonló, kocsonyás duzzanatok jelenhetnek meg. Előfordulhat az ún. noduláris/csomós alak is, amikor az előbb felsorolt helyeken csak kisebb, tömöttebb duzzanatok figyelhetők meg. Néha a megbetegedett nyulaknál csupán kötőhártyagyulladást, orrfolyást és tüsszögést figyelhetünk meg. A Magyarországon használt vakcina 3 hónapnál idősebb nyulakban legalább 1 évig tartó védettséget ad. A vakcinát csak állatorvos adhatja be.