1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
Kedves Gazdi! Lehet gyomorhurut, idegentest a gyomorban, gyomorfekély, vékonybélgyulladás, torokgyulladás stb. Állatorvosi vizsgálat szükséges. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnálom, de ennyi információ nem elegendő a diagnózis felállításához. Lehet szó cukorbetegségről, pajzsmirigytúltengésről, veseelégtelenségről, de ezek megállapításához állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Tisztelt Kérdező! A cicáknál gyakori, hogy nem akkor szeretnek minket, amikor mi szeretnénk. Ezt a tényt el kell fogadni, és ennek figyelembe vételével kell közeledni a cicához. Az, hogy mely ingereket éli meg a cica stresszként, és hogyan reagál azokra, részben örökletes tulajdonság, részben főként az első 3 hónapban átélt ingerek, és az azokra kialakult tanult válaszok határozzák meg. A 6-9 hónapos kor az ivarérés időszaka, emberi példával élve a dackorszak. Ha a probléma régebben fennáll, akkor érdemes átgondolni, hogy a tartási körülmények mindenben optimálisak-e a cica számára. Sok olyan tényező lehet, amit a cica stresszként él meg, de mi nem is gondolunk rá. Ilyen lehet például egy csepegő csap megjavítása is, ha a cica rászokott a csepegő víz fogyasztására. Vagy valamelyik szomszédnál szintén ivarérő macska van, esetleg a lépcsőházban egy a cicában félelmet keltő változás volt (tatarozás, agresszív kutya...és most különösen a petárdázás). Részletesen végig kell gondolni a tartás körülményeit, az abban létrejött változásokat, esetleg állatorvos és/vagy viselkedésterapeuta segítségével. Léteznek különböző steresszoldó készítmények is cica részére, de ezeket állatorvos kell felírja. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Kedves Erzsébet! Sajnos újabb kontrasztos RTG vizsgálatra lenne szükség, hogy akadálymenetes-e a béltartalom továbbítása. Ha igen, akkor érdemes lenne vérvizsgálatot is csinálni (veseműködés, májfunkció, leukémia stb.) Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Egy gyomortükrözés kellene, amit pl. az Egyetemen meg tudnak csinálni. Valószínűleg özofageális reflux betegsége van, ami többek között műtéttel orvosolható. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc