1601. Vita, a dobermann új gazdát keres
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
A magyar tenyésztői szakszerűtlenség és maffiastílus újabb áldozatává vált egy német házaspár, és ennek következtében Vita, a 8 hónapos dobermann szuka kutya is.
Az agresszió és az engedetlenség egyértelmű megnyilvánulásai annak, amikor a kutya próbál a falkavezér szerepére törni. Ám vannak a dominanciának olyan jelei is, melyeket a kezdő kutyatartók hajlamosak a kiskutya kajlaságának betudni.
Örök vita tárgya, hogy vajon jó-e, ha a kutya azt eszi, amit mi, emberek. A szuperpémium eledelekben minden benne van, ami egy kutyának kell, se több, se kevesebb. A legtöbb állatorvos és táplálkozási szakember amellett van, hogy ebből ne engedjünk, de ne is tegyünk hozzá!
A születés az élet csodája. Látni ahogyan egy új élet világra jön, ahogy anya és kicsinye először érintik egymást, mindennél különlegesebb és megkapóbb élmény.
Aki lovagol, az tudja, mennyire idegesítő is tud lenni a monoton légyzümmögés. Ezek a bosszantó kis paraziták legalább annyira elviselhetetlenek a nyári melegben, mit a szúnyogok. De mégsem fújhatjuk be a ló fejét légyirtóval!
Kedves Kati! olvass bele a következő cikkeinkbe: Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók Védőoltási program kutyáknak Miért kell beoltatni a kutyát? Ajánlott oltási program kiskutyáknak Milyen oltások kellenek egy kiskutyának? Kellemes böngészéset!
Valószínűleg az Ön távolléte során valamilyen külső inger hatására egy traumatikus élmény érte a kutyát. Bach-virágszerrel támogató terápiaként érdemes volna kúraszerűen segíteni a kutyus állapotán. Idővel (ha nem ismétlődik meg az inger !) fokozatosan csökkeni fog a tünet. Az egy szuper jó dolog, ha egy kutyának van egy saját pihenő/alvó helye és az megfelelően használja. (Sok gazdi örülne ennek !!!)
Valószínűleg fájdalmai vannak. Talán valami megkadt a nyelőcsőben. Mindenképp vigye állatorvoshoz.
8 hetes korban kellett volna csak elhozni és egyben ez a legideálisabb kor a szobatisztaságra nevelés elkezdéséhez. A kezdettől fogva rendszeres kivitel az egyik leghatásosabb tanítási mód. A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését. A megszidás kevésbé hatékony. Inkább figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. Lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni. Küldjön egy e-mailt (info@4tappancs.hu) és elküldök egy részletes írásomat a szobatisztasággal kapcsolatban.
Az állatorvosi gyógyszer leírásában az szerepel, hogy a vizsgálatok szerint nem károsítja a magzatot, a humán szer leírásában viszont a terhesség alatt ellenjavallt a használata... Javaslom beszélje meg a kutyus állapotát ismerő kezelőorvosával, hogy milyen más szert lehet (pl. gyógynövényt, teát stb) alkalmazni.