1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Szerintem ez egy olyan kérdés, amit a kezelőorvosával ill. azzal, aki operálta, kell megbeszélni! Ő tudja ugyanis, hogy mit és hogyan csinált a műtét során, mit adott neki, stb...
Arra vonatkozólag, hogy mi a teendő, ha egy kutya embert megharap (vagy sérülést okoz), szigorú rendelkezések vannak. Ebben az esetben a kutyát (főleg akkor, ha veszettség ellen oltatlan) hatósági állatorvosnak kell megfigyelnie 2 hétig. Ez praktikusan azt jelenti, hogy megvizsgálja először, majd 1 hét múlva, és a 2 hét végén. Ha a kutya a 2 hét elteltével is egészséges, akkor a sérültttel (jelen esetben Önnel) nem kell semmit tenni. Ha viszont kiderülne, hogy veszett, akkor Önt fogják sorozatoltásban részesíteni. Nos, ez a szabály. Ettől eltérni csak saját felelősségre lehet. Ha nem kívánják ezt a procedúrát végigcsinálni, akkor ezt csak saját elhatározásból, saját felelősségükre tehetik meg. Még akkor is, ha egy ilyen szituáció mögött semmi betegség nincs, és a harapás csak a játék hevében történt.
Inkább azt javasolnám, hogy mutassa meg állatorvos kollegának...
A kutyájának nincsennek vislkedési gondjai, mert korának megfelelő természetes és ösztönös fizikai- és szellemi igényei szerint viselkedik. Önnek ezek azonban gondot jelentenek, mert ismeretlenek és nem vagy nem megfelelően tudja kezelni és lereagálni. Ajánlom figyelmébe Katharina Schlegl-Kofler: A KÖLYÖKKUTYA című könyvét. Személyes tanácsadás vagy KUTYAtréning ügyében időpontegyeztetést telefonon vagy e-mailben tudok adni.