1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Kedves Nikolett! Ha az anyós nemtörődöm, akkor ivartalaníttatni kellene a nőstény macskát és akkor nem születnének kiscicák... A macskanátha emberre nem veszélyes, de a kicsik belehalhatnak vagy maradandó károsodást szenvedhetnek. Legyenek felelős macskatartók, vigyék őket állatorvoshoz, gyógyíttassák meg őket, ajándékozzák el őket, és gondoskodjanak róla, hogy ne szülesssen a háznál több kiscica (ivartalanítás!!!)!
Kedves Gazdi! A fejrázás, fülvakarás többnyire fülgyulladást jelez. A fülgyulladásnak pedig sokféle oka lehet, a fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Ki kell deríteni, mi a kiváltó ok! Irány az állatorvos!
Kedves Kiss Henrietta! A levele alapján a kutyusa epilepsziájához újabb fokális rohamtünetek, valamint organikus neurológiai tünetek társultak. Feltehetően az az agyi kórfolyamat, amely a tünetképzésért felelős nagyon progresszíven halad előre a maga útján. Az Ön által leírt neurológiai és epilepsziás tüneteket többféle gyógyszerrel tudjuk kezelni, de természetesen meg kell indítani a kivizsgálásokat az oktan kiderítése érdekében. A különböző tárgyak nyalogatása kényszeres viselkedés, amelyet szintén a meglévő agyi betegség irányít. Egyéb információk érdekében elérhet a kissgabriella@vipmail. hu e-mailcímen vagy a +36-1 360-0334-es telefonszámon rendelési időben (H-Sz-P 9-12, K-Cs 16-20). Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Lehetnek: parvo, szopornyica, coronavírus, giardia, trichorosis, campylobacter, salmonella, enteropatogén coli, soroljam még? Irány az állatorvos! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Jelen esetben a legjobb lenne, ha a kezelő állatorvosához fordulna, annál is inkább, mert a leírt állapot igen rossz prognózisú (igen kicsi a túlélés esélye), mindenképpen ajánlott a kontrollvizsgálat.