1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. Bővebben itt olvashatsz a témáról: Így neveld tudatosan a kutyádat!
Kedves Viki! Nem probléma, ha "házi kosztot" kap, csak próbálják meg vegyesen, tehát ne csak húst, hanem mellé rizst, vagy ha főznek pl. húslevest, kaphat belőle tésztát, sárgarépát is (puffasztó természetesen ne legyen, ilyen pl. a bab, lencse).... Ha nem eszi a tápot nem baj (bár én többfélét kipróbálnék, nem csak a "nagy" márkákat), próbálja meg belekeverni a főtt ételbe. A hús is lehet "változatos": nemcsak csirke, marha, pulyka létezik, ott van a hal, vad, bárány stb... Egyébként szerintem szerencsésebb, ha kedvence vegyesen kap tápot, és otthoni/főzött ételeket.
Üdvözlöm! Ezt azért teszik, mert a teknősök így udvarolnak egymásnak. Félreértések elkerülése végett.. két him teknős ugyan úgy udvarol egymásnak mint egy hím a nősténynek.. így ebből ivart meghatározni illetve az ivarukra következtetni nem lehet Üdv-ÉVa
A mókusok a magányosak, csak a párzás idejére jönnek össze, de a ketreces tartásban az ellentétes nemű egyedek jól eltűrik egymást, összebújva alszanak, ritkán veszekednek, nagyon szépen elvannak egymás mellett. Azt állítják, a szabad természetben nincs állandó területe, de 100-800 hektár földterületen érzi jól magát, és itt megtalálja a létfenntartásához szükséges élelmet, búvóhelyet. Nekem ez a mókusház nem tűnik nagynak, 3nak meg pláne nem, nagyobbra lenne szükség. további infó: http://5mp.eu/web.php?a=mokustanya&o=00OuL2xQ_n
A legvalószínűbb ok a prosztata gyulladása lehet, de a húgyhólyag megbetegedése is okozhatja a leírt tüneteket. Ennek kiderítéséhez ultrahang vizsgálatot és a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát javaslom.