1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Kedves Gazdi! Érdemes lenne beszerezni nekik fűtött kutyaházat, olcsóbb, mintha állatorvoshoz kellene járni velük, mert megfáztak. Hosszú távon kifeizetődő.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak állatorvosi segítségre van szüksége. A huzamos ideig tartó bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek. Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Hát ezek elég széles biztonsági sávval rendelkeznek, így túladagolás nem nagyon fordulhat elő, DE Egy kb. négyszeres túladagolás már hányást okoz, de ennyit véletlenül nem lehet adni, az othoni tárolás pedig nem ajánlott csak súlyos fertőzöttség esetén ahol 14 napos ismétlés szükséges...de hát akkor meg el kell zárni. Ha hányás, hasmenés jelentkezik, akkor azonnal forduljanak állatorvoshoz.
Ajánlom, hogy keressen fel kimondottan ortopédiával, ortopédiai műtétekkel is foglalkozó állatorvost. Visszatérő sántításnál egyébként ajánlott röntgen vizsgálatot is csináltatni, amellyel egyéb ízületi elváltozások is diagnosztizálhatók.
Nem tudom ennyiből, mi a baja a cicának. Ha nincs jól, további kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Pl: röntgen, ultrahang.