1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Bak által kiváltott viselkedés lehet, érdeklődő az új jövevénnyel szemben.
Kedves Gazdi! Ha hónapok alatt nőtt, akkor ez valószínűleg zsírszem, ez egy genetika dolog, általában idősebb korban jön ki, és nem ennyire nagy a fehérje. Nem kell leműteni, de ha piros és ennyire duzzadt, gyulladás van a szemben, és mindenképp kezelni kellene. Az is lehet, hogy forgácspor ment bele, vagy valami szennyezőanyag, por, szénamorzsa, azért duzzadt meg ennyire. Valószínűleg nem kell megműteni, de javasolnám, hogy vigyék el állatorvos, aki meg tudja nézni, mi okozza és felír receptköteles cseppet és eldönti, mennyire súlyos. A szemsérüléseket komolyan kell venni, főleg, ha a másik szemére is átment, mert elég fájdalmasak a malackának, és rontja az életminőségét. Otthon orvosi vizsgálat előtt le lehet mosni épp hogy langyos körömvirág teával mindkét szemét, de ez nem lesz elég a gyógyuláshoz. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Ha furcsa hangokat ad ki akkor lehet hogy megfázott, ezen a kamilla nem segít. Nézze meg egy állatorvos, gyógyszer és meleg segíthet.
Látatlanban nem lehet semmit sem megítélni, de ettől függetlenül én a tapasztalt eredeti tünetek alapján másra (is) gondoltam volna. Egy fél éves nagytestű kutyánál a mozgászavar és a fájdalmasság oka lehet az ún. panosztítisz nevű betegség. Azt javaslom, hogy keressen egy hozzáértő ortopédiában járatos állatorvost és vele nézesse meg a kutyáját!
Sajnálom, de ez annyira egyedi és különleges probléma, hogy erről ebben a formában biztosan nem lehet semmi érdemlegeset mondani. Éppen azért, mert ez egy ritka és különleges eset, csak egyetlen megoldást látok: el kellene vinni a kutyáját a SZIE ÁOTK klinikájára egy nagyon alapos kivizsgálásra, hátha ott legalább sikerül megállapítani az okát.